Kripto piyasası 24 saat içinde 100 milyar doların üzerinde giriş gördü! Piyasa toparlanıyor mu?


Kripto para birimlerinin çoğunun aşağı yönlü genişlemesine neden olan, düşüş baskısı ile geçen çalkantılı birkaç haftanın ardından (13 Mayıs tarihinde), Bitcoin, kritik 30.000 dolar seviyesini geri aldı.

Kripto piyasası 24 saat içinde 100 milyar doların üzerinde giriş gördü! Piyasa toparlanıyor mu?

Kripto piyasasına 24 saat içinde 100 milyar doların üzerinde giriş olması ile altcoinlerin fiyatı arttı, bu da son 24 saatte 100 milyar doların üzerinde artan küresel kripto para birimi piyasa değerine nakit akışına yol açtına yol.

Aslında, 12. Mai Saat 11:25 UTC’de toplam piyasa değeri, 13 Mayıs’taki 1.301 milyar dolara kıyasla 1.193 milyar dolardı. Bu yazıyı hazırladığımız sıralarda CoinMarketCap verileri, piyasaya 108 milyar doların girdiğini gösteriyor.

Küresel 1 günlük kripto piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap

Kripto piyasası analizi

Bilindiği üzere yatırımcılar son zamanlardaki en ciddi düşüşlerden birini yaşadı. Ancak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin ani düşüşü yavaşlamış gibi görünüyor. Hızlı düşüşün sona eriyor olabileceğine dair işaretler var. BTC, bugün 30.000 dolarlık kritik psikolojik eşiği tekrar geçerek yüzde 14 kazanırken, kripto para piyasası bir bütün olarak aynı dönemde yüzde 13,5 kazandı.

Terra ( LUNA ) kripto para birimi bir gecede %99’dan fazla düştüğü için bu hafta kripto para piyasasında bir panik dalgası oluşturdu. Daha geniş düşüş, başka bir stablecoin olan Tether’i dolar sabitinin altına çekerek güveni daha da aşındırdı.

Bitcoin-Fiyat-Analyse

Bitcoin, bir kez daha 30.000 dolar seviyesine kavuştu; Durum böyleyken BTC, gün içinde %9,31 artışla ve geçen hafta %16,44 düşüşle 30.384 dolardan işlem görüyor.

BTC 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Şu anda, Bitcoin’in toplam pazar hakimiyeti %44,5 olan toplam 578,4 milyar dolarlık bir pazara sahip. İlginç bir şekilde, sadece 24 saat önce, Bitcoin değeri, uzmanlar daha fazla kırmızı mum öngördüğü için 28.000 doları tutmak için savaşırken 26.000 doların altına düşmüştü.

Yasal Uyari: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.


Source: Teknolojioku Rss by www.teknolojioku.com.

*The article has been translated based on the content of Teknolojioku Rss by www.teknolojioku.com. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!