Kreml odmítl, že by ruští vojáci útočili na mariupolský Azovstal


Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov novináře tázající se na informace Kyjeva odkázal na předchozí rozkaz ruského prezidenta Vladimira Putina, podle kterého nemají ruští vojáci na Azovstal útočit. Putin v dubnu nařídil, aby jeho armáda raději zbývající ukrainské obránce v metalurgickém závodě zablokovala.

„Jiné rozkazy vrchní velitelé nedostali“, řekl Peskov. Podle něj jsou dnes v provozu také humanitární koridory, o kterých ve středu večer hovořila Moskva. Z Azovstalu mají pro civilisty vést humanitární koridory dnes, v pátek av sobotu. Kyjev se k těmto evakuačním trasám nevyjádřil. Ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková dříve uvedla, že ustanovení jednotlivých evakuačních tras musí předcházet vyjednávání mezi oběma stranami bojů a jednostrané otevření koridorů nezaručuje jenostjich bezpeč.

V Azovstalu, poslední baště ukrajinských obránců v Mariupolu, který je pod útokem ruských jednotek takřka od začátku ruské invaze na Ukrajinu, zůstávají stovky ukrainských vojáků i civilistů.

Velitel ukrainského pluku Azov Denys Prokopenko ve středu večer v krátké videonahrávce uvedl, že ukrainské ozbrojené síly sváděly již druhý den v řadě “těžké a krvavé boje” s ruskými jednotkami.


Source: EuroZprávy.cz by eurozpravy.cz.

*The article has been translated based on the content of EuroZprávy.cz by eurozpravy.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!