Králik, ktorého vo Walese zrazilo auto, prežil 48-kilometrovú cestu v nárazníku – Zem – Veda a technika


Králik, ktorého vo Walese zrazilo auto, prežil 48 kilometrov dlhú jazdu v mriežke predného nárazníka, kde zostal uväznený.

Vodič si uviaznuté zviera nevšimol, upozornil ho naň až kolega v práci, uviedol denník The Guardian.

Brit Mark Pearson uviedol, že keď minulý týždeň šiel medzi mestami Pwllheli a Bangor, počul hlasnú ranu.

Štyridsaťšesťročný muž dodal, že potom skontroloval spätné zrkadlo, ale nič nevidel a pokračoval v jazde do práce. O niekoľko hodín neskôr mu kolega povedal, že má v nárazníku uviaznutého králika. V tej chvíli sa vraj obával, že z neho nájde len „polku“, napísal Pearson na svojom facebooku.

„S prekvapením som zistil, že tento šťastlivec prešiel mriežkou a uviazol v uzavretom priestore za ňou,“ uviedol muž. „Naozaj sme nemohli prísť na to, ako sa tam dostal, kým sme si neuvedomili, že mriežka je prasknutá, takže do nej narazil, prešiel cez a plast sa vrátil na svoje miesto,“ dodal.

Pearson, ktorý pochádza z Pwllheli, uviedol, že odstránil mriežku, aby sa pokúsil králika dostať von. Povedal, že musel s králikom „zápasiť“, ale podarilo sa mu zviera vyslobodiť bez toho, aby mu ublížil.

„Okrem zaschnutého krvácania z ňufáka sa zdalo, že nie je zranený“, povedal muž. Králika potom vraj vypustil do lesíka blízko parku Menai v Bangore.


Source: Pravda – Veda a technika by vat.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Veda a technika by vat.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!