‘Kimse bu tarz hamleleri benden beklemesin’

CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluTürk Demokrasi Vakfı tarafından düzenlenen programda eski TBMM Başkanı ve ve AKP’nin kurucularından olan Bülent Arınç ile tokalaşmadığı yönündeki haberleri yalanladı.

Kemal Kılıçdaroğlu dün (16 Haziran) Ankara’da „Türk Demokrasi Vakfi; Yeniden” toplantısına katıldı. Toplantıya ayrıca ABB Başkanı Mansur Yavaş, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Bülent Arınç ve Ertuğrul Günay gibi isimler de katıldı.

Törte CHP lideri Kılıçdaroğlu ile Arınç’ın tokalaşmadığı yönünde basında haberler yer aldı.

„KİMSE BU TARZ HAMLELERİ BENDEN BEKLEMESİN“

Tokalaşmama haberini yalanlayan Kılıçdaroğlu, „Hayata bakışımda el sıkışmamak yoktur. Bu tarz nezaketsizlikleri siyasi rakiplerimizde bolca görebilirsiniz” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu gece saatlerinde; T24’ün “Bir Türkiye haberi: AKP’li Arınç, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile tokalaştı” haberini alıntılayarak sosyal medya hesabından şu mesajı yayınladı:

  • Hayata bakışımda el sıkışmamak yoktur. Bu tarz nezaketsizlikleri siyasi rakiplerimizde bolca görebilirsiniz ama lütfen, kimse bu tarz hamleleri benden beklemesin. Sayın Arınç ile tokalaştık.

ARINÇ’TAN ‘KRAL ÇIPLAK’ ÇIKIŞI

Kılıçdaroğlu, vakıftaki konuşmasında “Bu ülkede yaşayan herkesi ben dost olarak kabul ediyorum. Beraberiz, birlikteyiz. Türk Demokrasi Vakfı yeniden ayağa kalktı. Bu tür vakıflara siyaset kurumunun, akademinin, medyanın ihtiyacı var. Biz siyasetçiler bir konu üstesinde istesek de derinleşemeyiz„mesajını vermişti.

Arınç da, özetle toplantıya katılmayan gazeteciler üzerinden yaptığı eleştirilerde “Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın zamanıdır. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah cesur olana izzet verir„görüşünü dile getirmişti.


Source: Cumhuriyet Gazetesi – Gündem by www.cumhuriyet.com.tr.

*The article has been translated based on the content of Cumhuriyet Gazetesi – Gündem by www.cumhuriyet.com.tr. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!