Kapselgarderobe von Jak na správný

V dnešní konzumní době, kdy naše šatní skříně spíše přetékají oblečením, zní minimalistický šatník spíše jako utopie. Zkuste se však zamyslet nad tím, jak skvělé by bylo ráno vstát, složit váš outfit ze 4 základních kousků a vyrazit do práce? Právě tento osvobozující pocit vám minimalistický šatník může přinést do života. Ale hezky postupně.

Co je to Capsule Wardrobe?

Hlavní myšlenkou Capsule Wardrobe je svoboda v oblékání. Snadná kombinovatelnost, kvalita a minimalismus. Jedná se tedy o šatník složený z několika základních kousků, ze kterých je však jednoduché vytvořit outfit pro každou příležitost. Kouzlo minimalistischkého šatníku tkví ve schopnosti snadno kombinovat jednotlivé kousky dohromady, bez nutnosti přeplněné skříně.

Jak Začíts Kapselgarderobe? Zredukujte stávající šatník!

Jaro je ideálním obdobím, kdy začít s minimalistischkým šatníkem. Pokud se právě chystáte na jarní úklid, neměli byste minout i vaši šatní skříň. Bez milosti vyřaďte kousky, které jste na sobě neměla déle než půl roku, protože s velkou pravděpodobností si tento kousek následující půlrok taky nevezmete. Zároveň vyřaďte všechny kousky, které vám nesedí, jsou vám nepohodlné nebo se v nich necítíte. Právě tyto kousky oblečení vám zbytečně zabírají místo v šatníku. Pocit pohodlnosti je dalším důležitým aspektem Capsule Wardrobe.

Tipp: Nenošené kousky můžete navíc prodat na internetu a vydělat si tak na základní, chybějící kousky do vašeho nového minimalistického šatníku. Pokud při nákupu nových, kvalitních kousků využijete cashback portál Tipli.czzískáte navíc procenta z nákupu zpět!

Není však nutné vyhodit celou skříň a začít nakupovat všechny věci od začátku. Tim byste naopak trochu podkopli jednu z dalších hlavních myšlenek minimalistického šatníku, kterým je udržitelnost. S velkou pravděpodobností u vás ve skříni najdete padnoucí džíny, jednobarevné tričko, nátělník nebo top či slušnou černou sukni nebo sako. Přesně tyto jednoduché kousky von ve vašem šatníku měli zůstat.

Vytvořte si základ vaší skříně

Kapselgarderobe nebude nikdy u dvou lidí stejný, a to hned z několika důvodů. Každý máme jiné zájmy, práci a hlavně, každý bydlíme na jiném kousku planety. Pro náš šatník bude tedy nejlepší vytvořit jeden základní capsule Wardrobe, který bude v naší skříni k dispozici po celý rok a doplněný o další 3 rotační capsule Wardrobe pro zimní, letní a jarní/podzimní sezónu. Přístupů, jak si vybudovat capsule Wardrobe existuje hned několik, my se dneska zaměříme na Kapselgarderobe podle sezón.

Co von nemělo chybět v základu vašeho šatníku?

Základ je základ, a právě tyto kousky von ani ve vašem základním šatníku neměly chybět. Snažte se držet univerzálních barev jako je bílá, černá, šedá, tmavě modrá nebo šedá, které se dají velmi dobře navzájem kombinovat. Do základního šatníku je dobré investovat, proto volte kvalitní materiály, ve kterých se budete cítit pohodlně.

  • Bílé nebo černé tričko s krátkým rukávem
  • Jednobarevné padnoucí tílko
  • Jednobarevné/pruhované tričko s dlouhým rukávem
  • Pohodlné džíny ve vašem stylu
  • Černá/riflová sukně (pokud ale víte, že sukně není vaše parketa, zvolte místo ní kalhoty z jiného, ​​než džínového materiálu)
  • Černé šaty
  • Svetr
  • Blůza/lehký propínací svetřík
  • Kabat
  • Jednobarevné sako

Tento základ von se měl stát pevnou základnou vašeho šatníku a neměl von chybět v žádném ročním období. Jak jsme už zmínili, v našich podmínkách je ideální mit další 3 kapsle, které budete ve své skříni rotovat v závislosti na ročních obdobích. Kapselgarderobe se nejčastěji skládá z 30-35 kousků na jednotlivou sezónu včetně bot a doplňků. Nepočítá se však oblečení na spaní ani spodní prádlo.

Ein co doplňky?

Doplňky jsou nedílnou součástí ženského šatníku, ai na ty capsule Wardrobe myslí. Stejně jako u oblečení, základem je kvalita. Proto von u vás v šatníku neměl chybět kvalitní kožený pásek, minimalistická kožená kabelka, batůžek nebo větší taška na rameno. V letním šatníku by neměly chybět sluneční brýle a lehký šátek, v zimním naopak kvalitní kožené rukavice, šál a čepice, co vás zahřejí. Stejné pravidla se týkají i bot, v letním období nepodceňte kvalitní kožené sandálky, v zimním vyšší nepromokavé boty.

Tak co, odhodláte se do capsule Wardrobe ještě dnes?


Source: MODA.CZ – Pánská móda, dámská móda a vše ze světa módy by www.moda.cz.

*The article has been translated based on the content of MODA.CZ – Pánská móda, dámská móda a vše ze světa módy by www.moda.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!