Ką rašo pasaulis: kaip Rusija reaguos į Vakarų atsakomuosius pasiūlymus?

Rusija dar gruodžio viduryje pateikė Vakarams reikalavimus dėl savo saugumo užtikrinimo. Tarp jų buvo rašytinis pasižadėjimas, kad Ukraina niekada netaps NATO nare.

Be to, reikalaujama taip pat, kad NATO „sugrįžtų prie savo 1997 m. ribų“, o tai reiškia, kad NATO pajėgos ir ginkluotė turėtų būti patraukta, be kita ko, iš Baltijos šalių ir Lenkijos.

JAV prezidentas Joe Bidenas, taip pat NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ne kartą pareiškė, kad įgyvendinti tokių reikalavimų nėra galimybių.

Trečiadienį JAV ir NATO galiausiai atsakė raštu į Rusijos reikalavimus, tačiau dokumento turinys kol kas nėra oficialiai viešinamas. Tiesa, tiek D.Peskovas, tiek Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas dideliu optimizmu komentuodami gautus atsakymus nespinduliavo.

Didžiausi užsienio leidiniai dabar kelia klausimą – ar Rusijai ir Vakarams pavyks pasiekti kompromisą ir išvengti galimo karo.


Source: 15min.lt – suprasti akimirksniu | RSS by www.15min.lt.

*The article has been translated based on the content of 15min.lt – suprasti akimirksniu | RSS by www.15min.lt. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!