K chystanému snímku Jan Žižka vzniká také herní adaptace od slovenských vývojářů


Režisér Petr Jákl už řadu let připravuje snímek o vojevůdci Janu Žižkovi, jehož kratší Teaser jsme mohli vidět minulý týden. O kvalitách a historicalké věrnosti filmu zatím spekulovat nebudeme a posuzování necháme na vás, pro nás je totiž mnohem zajímavější krátká větička, která se v traileru objevila na samotném konci.

Video upozorňuje na to, že film doprovodí herní adaptace pro konzole a PC. Zatímco samotný trailer neposkytl bližší informace, na Twitteru je doplnil Pavel Barák, předseda Asociace českých herních vývojářů. Ten uvedl, že na hře pracuje slovenské studio Cypronia a vývoj byl v loňském roce podpořen slovenským Fondem na podporu umění.

Projekt s názvem Medieval má svůj profil na stránkách Visionsspiel fungujících jako archiv československých her a vývojářů. Z něj vyplývá, že by mělo jít o akční adventuru z pohledu třetí osoby, která míří na PC a současnou generaci konzolí.

Vývojáři ze studia Cypronia sice možná nepatří mezi nejznámější, jedná se ale o jeden z nejzkušenějších týmů na Slovensku. Funguje už od roku 1996, tehdy vznikl pod názvem Ablaze Entertainment. Následně došlo k přejmenování na Cypron Studios a později na současnou Cypronii. V-Portfoliu Mají Autoři Celou řadu her, mezi něž Patří Například Strategie State of War nebo RPG GODS: Lands of Infinity. Kromě vlastních projektů nabízí také outsourcing svých služeb pro cizí hry.

Filmový Jan Žižka se má v kinech objevit letos 8. září. Hra zatím žádný termín vydání nemá, ostatně neviděli jsme z ní zatím ani screenshot, předpokládáme ale, že půjde v zásadě o menší titul fungující především jako doprovod k Jáklovu dílu. Více se snad dozvíme v příštích týdnech a měsících.


Source: Games by games.tiscali.cz.

*The article has been translated based on the content of Games by games.tiscali.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!