Już w przyszłym tygodniu nowa oferta Play i UPC, a może i łączona z Disney+?

Play zapowiedział już na przyszły tydzień pierwszą wspólną konferencję po przejęciu UPC, prawdopodobnie możemy spodziewać się na niej zapowiedzi pierwszej wspólnej oferty – w obrazku przewodnim do tego wpisu widzicie reklamę, która według naszych informacji jest zapowiedzią wspólnej akcji promocyjnej Play i UPC. Postanowiłem więc sprawdzić, na co możemy liczyć w tym zakresie.

Wspólna oferta Play i UPC oznacza według moich przypuszczeń nowy program oferty łączonej (konwergentnej), coś na kształt Orange Love czy smartDOM. Zobaczmy więc jak takie oferty wyglądają obecnie u konkurencji i jak mogłaby wyglądać taka oferta w wykonaniu Play i UPC.

Jako, że jesteśmy na Antyweb, a Czytelnicy Antyweb linearnej telewizji nie oglądają, przynajmniej tak wynika z Waszych komentarzy, ewentualnie wystarczająca jest darmowa DVB-T/DVB-T2 – skupimy się na zestawie oferty łączonej składającej się z trzech usług: internet stacjonarny, abonament komórkowy i dostęp do serwisu streamingowego z filmami i serialami.

Internet+komórka+streaming mit Orange

W Orange najtańsza opcja na taki zestaw kosztuje przez pierwsze pół roku 89,99 zł, później 118,99 zł – średni koszt przez całą umowę wyniesie nas więc 111,74 zł miesięcznie.

Oferta składa się z dostępu do internetu stacjonarnego z limitem prędkości do 300 Mb/s, abonamentu komórkowego z pełnym no limit na rozmowy and wiadomości SMS/MMS iz limitem transferu danych 15 GB (podaje limit ze strony Orange, ale u handlowców jest to 30 GB ). Do tego dostęp do Netfliksa w Planie Podstawowym.

Rozbijając zu na części pierwsze, z osobna za te usługi zapłacilibyśmy: 59,98 zł za sam internet, 50 zł za sam abonament komórkowy i 29 zł za Netfliksa. Razem 138,98 zł, a więc oszczędność na poziomie 27,24 zł miesięcznie, wystarczyłoby to niemal na dodatkową subskrypcję HBO MAX.

Internet+komórka+streaming mit Plus/Netia

W programie smartDOM mit Plusie kostet 55 zł Geld (kein Limit für Speicherplatz und 30 GB Übertragungsrate), Internet Stacjonarny z limitem 300 Mb/sw kostet 30 zł und kostet HBO MAX 20 zł, zapłacimy łącznie 105 zł miesięcznie.

Z osobna koszt tych usług kosztowałby łącznie 124,99 zł, a więc oszczędność na poziomie 19,99 zł, wystarczy na subskrypcję w serwisie streamingowym z muzyką w Spotify lub Tidal.

Taniej jednak wychodzi do w Netii – ta sama infrastruktura, więc po co przepłacać? Ich nehme, za Internet stacjonarny z limitem 300 Mb/s wraz z dostępem do HBO MAX (już razem z Tidal) zapłacimy 80 zł od 4 miesiąca, srednio więc 70 zł. Do tego abonament komórkowy 35 zł od 4 miesiąca, a więc 30,62 zł średnio.

Razem mamy więc koszt miesięczny na poziomie 100,62 zł. Zapłacilibyśmy zapłacilibyśmy 50 zł für 4 Monate, 43,75 zł für HBO MAX, 29,99 zł für HBO MAX, 19,99 zł für Tidal und 60 zł für 4 Minuten, 52,50 zł für ein Abo. Razem – 146, 23 zł. Oszczędność: 45,61 zł miesięcznie, a bez Tidala 25,62 zł – Prawie tyle cow w Orange Love.

Internet+komórka+streaming mit T-Mobile

W T-Mobile zaczynamy od internetu stacjonarnego z limitem prędkości do 300 Mb/s, który dla posiadaczy abonamentu komórkowego za 65 zł (pełen no limit na rozmowy i wiadomości oraz internet bez limitu z ograniczeniem prędkości do 30 Mb/s), 40 zł miesięcznie, ale dopiero od drugiego roku. Tak więc średnio będzie bis 20 zł.

Do tego w abonamencie komórkowym za 65 zł, usługa Rozrywka Uwolniona (HBO MAX, zamiennie do wyboru z Legimi, Eleven Sports i Tidal) za pół roku jest za darmo, a później 20 zł miesięcznie, tak więc średnio 15 zł miesięcznie.

Łącznie: 100 zł, a więc na razie najtaniej. Z osobna za usługi te zapłacilibyśmy: abonament komórkowy: 65 zł, internet: 60 zł, HBO MAX: 29,99 zł, co daje łącznie 154,99 zł, oszczędność 54,99 zł.

Internet+komórka+streaming mit Play/UPC

Tak więc trudne zadanie przed nową ofertą konwergentną od Play i UPC, nie ulega wątpliwości, że aby skutecznie rywalizować w obecnej sytuacji rynkowej i cenowej muszą zaproponować ten zestaw w kwocie do 100 zł.

Jaką mamy bazę obecnie? W Play za abonament komórkowy z pełnym no limit na rozmowy i wiadomości oraz 60 GB transferu danych płacimy obecnie 50 zł miesięcznie. Klienci korzystający z tego planu, mogą wykupić dostęp do podstawowych kanałów telewizyjnych, Viaplay – na cały okres umowy i Canal+ przez pół roku za 25 zł miesięcznie.

Łącznie mamy więc tu już 75 zł miesięcznie. Nie bez powodu od jakiegoś czasu mamy tu parę – Canal+ przez pół roku i Viaplay na cały okres umowy, bo w Canal+ kończą się już prawa do Premier League, które od lipca przejmuje Viaplay.

To będzie łakomy kasek, nie tylko dla fanów filmów i seriali, ale i sportu (Bundesliga, Premier League, Liga Europy i Konfederacji, a od nowego roku Formuła 1).

Myślę, że Play pozostanie przy tym zestawie, a jako wspólną ofertę z UPC, w miejsce telewizji internetowej i darmowych pół roku z Canal+ mógłby zaoferować dostęp do internetu stacjonarnego. Na opcję z limitem prędkości do 300 Mb/s zostaje im 25 zł, która aktualnie w UPC kosztuje 49,99 zł – myślę, że wykonalne. W ten sposób, w takiej ofercie łączonej mogliby zaoferować zestaw internetu stacjonarnego, abonamentu komórkowego i serwisu streamingowego (filmy i seriale + sport premium) w cenie 100 zł miesięcznie – podobnie jak w T-Mobile, który teraz ma najatrakcyjniejszą ofert.

Z drugiej strony, przy takich dużych premierach nowych ofert spodziewamy się raczej większego zaskoczenia – nie tylko tego, co widać już na stronach, a takim bez wątpienia byłby taki sam zestaw dla fanów tylko filmów i seriali w postaci dostę. Wszak przyszłotygodniowa konferencja zbiega się ze zbliżającą się Premierą Disney+ W Polsce – kein Reklama -Spiel I UPC, KTóra połnie -Streon -Streon -Miast -Kolorycz -Kolorycznie -Kolorycz.

Jak Wy widzicie nową ofertę konwergentną Play i UPC, która byłaby w stanie konkurować z ofertami innych operatorów? Zapraszam do kommentarzy.


Source: AntyWeb by antyweb.pl.

*The article has been translated based on the content of AntyWeb by antyweb.pl. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!