Jak simulovat elektromotor s více stupni volnosti

V posledních letech výrazně vzrostla poptávka po elektromotorech, které se pohybují ve více než jednom stupni volnosti, tzv. mehrere Freiheitsgrade (MDOF). Tato změna paradigmatu je způsobena především vznikem nových aplikací, které vyžadují velké úhly náklonu, větší sílu a rovnoměrnější toky. Mezi takové aplikace patří automobilové pohonné jednotky, biomedicínské přístroje a ropné a plynové roboty.

Bohužel konstrukce elektromotorů MDOF je pro většinu firem vyrábějících motory a akční členy neprobádaným územím. Vyžaduje to nejen zkušeného inženýra s hlubokými znaostmi konstrukce motorů, ale také nejmodernější software pro simulaci motorů, který je schopen pohyb MDOF zpracovat. Většina komerčních softwarových balíků pro elektromagnetickou simulaci a simulaci motorů zvládá pouze jeden stupeň volnosti. Protože je EMS propojen s programem SolidWorks Motion, je schopen pohyb MDOF zpracovávat.

Na webináři společnosti EMWorks budou účastníci proveneni jednotlivými kroky při vytváření pohybové studie SolidWorks s MDOF a jejím propojením s EMS. Postup bude předveden na sférickém motoru s permanentními magnety, který byl publikován v časopise Actuators v loňském roce. Motor se skládá ze 4pólového rotoru s permanentními magnety a 3blokového statoru, který má 18 cívek. Budou prezentovány dechberoucí výsledky a diskutovány různé poznatky.

Webinář: Simulation eines Elektromotors mit mehreren Freiheitsgraden

Datum: čtvrtek 28. dubna 2022
Čas: 15:00 bis 20:00 Uhr MESZ (GMT +2)

Registrierung EMWorks-2217


Source: Aktuality – 2D a 3D CAD Design Software by www.cad.cz.

*The article has been translated based on the content of Aktuality – 2D a 3D CAD Design Software by www.cad.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!