Jak moc zvědavá je ta aplikace? Google Play má nový přehled

Oficiální databáze Android aplikací Obchod Google Play zavádí novou praktickou sekci, v rámci které bude mit uživatel kompletní přehled o požadavcích jednotlivých nástrojů na poskytovaná data nebo přístup k funkcím telefonu. Po nedávných změnách, které vedly například k automatickému odebírání oprávnění nebo signalizaci zapnutého mikrofonu a kamery, se americká firma rozhodla zavést ještě přísnější a přehlednější kontrolu.

Nová secce Datensicherheit uživateli poskytne o dané aplikaci několik druhů informací. Například o tom, zda ak jakým účelům sbírá data, zda je sdílí se třetími stranami nebo zda je může uživatel dodatečně mazat. Velmi praktické budou rovněž údaje o tom, jestli je povolení přístupu k daným datům nutné pro běžný chod aplikace. Pokud v tomto ohledu vývojáři svou aplikaci později upraví, budou povinni to uživateli také nahlásit.

obchod-google-play-sekce-data-safety-nova-pravidla-soukromi-informace-daten

Nová sekce Datenschutz pro koncové uživatele, která se bude objevovat ve spodní části popisu aplikacetotiž přichází ruku v ruce s novými pravidly pro vývojáře. Ti se musejí novými podmínkami Obchodu Play začít řídit do 20. července.

Jak moc řešíte oprávnění aplikací?

Zdroj: Pharena


Source: Svět Androida by www.svetandroida.cz.

*The article has been translated based on the content of Svět Androida by www.svetandroida.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!