Google Haritalar’da yol ücretleri görülecek

ABD merkezli teknoloji devi Google, en çok kullanılan uygulamalarından olan ‘Haritalar’ için yeni bir özellik oluşturdu. Uygulamanın hem Android hem de iOS sürümü için geliştirilen özellik, kullanıcıların gidecekleri güzergâhtaki ücretli yollara ne kadar para ödeyeceklerini gösterecek.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; ücretli yollara alternatif olarak bedava güzergâhları da gösterecek olan uygulamanın yeni özelliği şu an ABD, Endonezya, Hindistan ve Japonya’da kullanıma sunuldu.

Özelliğin Google tarafından kısa süre içinde birçok farklı ülkede aktifleştirilmesi ve Türkiye’de de kullanıma sunulması bekleniyor. Son dönemde Haritalar uygulamasını daha işlevsel hale getirmek için farklı çalışmalar yapan Google, gidilecek bölgelerin hava kalitesi ve ne kadar kalabalık olduğunun görüntülenmesi gibi yenilikler getirmişti.


Etiketler


Source: bigpara- GÜNDEM by bigpara.hurriyet.com.tr.

*The article has been translated based on the content of bigpara- GÜNDEM by bigpara.hurriyet.com.tr. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!