Genshin Impact ist ein beliebtes Spiel. Jen na mobilech vydělal desítky miliard korun


Online-Rollenspiel Genshin Impact von čínského studia miHoYo od svého vydání v roce 2020 ani náhodou nepřichází o hráče. Právě naopak se jeho fanouškovská základna i nadále rozšiřuje. Svědčí o tom data analytické společnosti Sensorturm (díky za upozornění Spieleindustrie), podle níž ml Genshin Impact v prvním kvartálu letošního roku o 44 % víc měsíčních aktivních hráčů než ve stejném období v roce 2021.

Sensor Tower ist eine mobile Plattform für Android und iOS. O to úctyhodnější jsou informace o výdělcích, které jen na těchto dvou platformách za dobu existenz hry přesáhly 3 miliardy dolarů, tedy 70 miliard korun. Přitom trvalo pokaždé přesně půl roku dostat se na další 1 miliardu dolarů, Tedy Nic nenasvědčuje tomu, že von hráči utráceli čím dál mí ňa ň.

Největší zásluhu na těchto příjmech má domovská Čína obstarávající 30,7 % – tamější hráči tvůrcům skrze mikrotransakce vydělali kousek pod 1 miliardu dolarů (23 miliard korun). Japonsko může za 23,7 % ze všech příjmů a USA za 19,7 %. Větší podíl přichází ze zařízeních s iOS, jelikož Čína nedovoluje prodávat telefony s Androidem a Sensor Tower nemá data ze zařízení používajících operační systémy třetích stran, které jsou v Číně běžn.

Genshin Impact se řadí na třetí místo v žebříčku nejvýdělečnějších mobilních her za kralující Honor of Kings a PUBG Mobile od Tencentu. V prvním kvartálu letošního roku šlo ale o bezkonkurenčně nejvýdělečnější mobilní hru na systému gacha (náhodné odměny za peníze), dvakrát výdělečnější než hry jako Lineage W a Rise of Kingdoms.

Studio miHoYo neue Praxis der Novém obsahu für Genshin Impact, keine pandemische Situation in der Nähe von Update 2.7 auf Neurčito. Studio totiž sídlí ve městě Šanghaj, kde panují velmi přísné protipandemické podmínky spojené s lockdownem, které komplikují vývoj v kancelářích.

Jak je to dlouho, co jste Genshin Impact zapnuli naposled?


Source: Games by games.tiscali.cz.

*The article has been translated based on the content of Games by games.tiscali.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!