Funkcie fotoaparátu zo serie Galaxy S22 prichádzajú na staršie Samsungy

Séria Samsung Galaxy S22 je aktuell tým najlepším čo juhokórejský výrobca ponúka. Okrem skvelého výkonu, špičkovej výbavy, kvalitných displejov či dlhej softvérovej podpory sa tieto modely môžu pochváliť aj skvelým fotoaparátom. Nielen po hardvérovej stránke, ale aj po tej softvérovej.

A práve softvérové ​​novinky z aktuell TOP modelov dostanú aj staršie zariadenia, informoval portál Telefonarena. Ktoré zu sú?

Vylepšené nočné fotografie

Séria Samsung Galaxy S22 ponúka vylepšený nočný režim, v rámci ktorého smartfón v jednom okamihu urobí viacero fotografií, ktoré za pomoci výkonného procesora a umelej inteligencie spojí do jednej, pričom z každej si zoberie to najlepšie. Niečo podobné však dokážu aj staršie vlajkové lode výrobcu.

Samsung Galaxy S22 | Zdrój: Miroslav Schwamberg

Novinkou ale je nočné fotenie v portrétovom režime. Táto funkcia bude pridaná v májovej aktualizácii pre všetky vlajkové lode od roku 2020 a novšie. Patrí medzi ne séria Galaxy 20, S21, Note 20, Z fold2 und Z Fold3.

Funkcia „Auto Framing“

Táto funkcia bola po prvýkrát predstavená v smartfóne Samsung Galaxy Z Fold2. Umožňuje natáčať videá bez použitia rúk a mať istotu, že vy alebo objekty zostanú vždy zaostrené. Kamera dokáže rozpoznať, kedy ľudia vstupujú do zorného poľa alebo ho opúšťajú. Ak je poli len jedna osoba, kamera na ňu zostáva zaostrená a sleduje jej pohyb tak, aby ju udržal v strede záberu. Ak vstúpi ďalšia osoba, kamera rozšíri pohľad tak, aby sa v zábere nachádzali obe osoby.

Samsung Galaxy S21 FE
Samsung Galaxy S21 FE | Zdrój: Miroslav Schwamberg

Táto funcia onedlho pride a j do series Galaxy S21, vrátane modelu Galaxy S21 FE. Dostane ju aj Galaxy Z Flip3, Z Flip 5G und Z Flip.

Vylepšené videohovory

Táto funkcia umožní používateľom používať pri videohovoroch vlastné pozadie a ovládacie prvky mikrofónu. Medzi podporované aplikácie patrí napríklad Google Meet, Microsoft Teams, WhatsApp, Zoom und Messenger.

Samsung Galaxy Note 10
Samsung Galaxy Note 10 | Zdrój: Patrik Tarics

Funkciu onedlho dostanú modely zo serie Galaxy S20 aj Galaxy S21, spoločne s verziami FE. Pride aj na Galaxy Note 20 ein sehr schönes Modell. Do konca júna by sa funkcia mala dostať aj na staršie zariadenia serie Galaxy S10 a Note 10, vrátane Lite variationov.

Lepšia kvalita obrazu na sociálnych sieťach

Niečo pre fanúšikov Instagramu. Ďalšou novinkou, ktorú dostanú aj staršie modely, je špeciálna technológia optimalizácie kvality obbrazu, ktorá sa automaticky aplikuje na zábery, ktoré boli vytvorené v aplikácii sociálnej siete a tiež aj foto aplikáciami tretích strán. Funkcia dorazí na seriu Galaxy S21, S21 FE, Z Fold3 und Z Flip3.

Vylepšenia výluène vor dem Samsung Galaxy Z Fold3

Poslednou položkou v tomto zozname sú vylepšenia, ktoré budú dostupné len pre zatiaľ najaktuálnejší a najdrahší skladací smartfón od Samsungu. Pribudne podpora pre aplikáciu Expert RAW a profesionálny režim fotoaparátu bude rozšírený aj na teleobjektív.


Source: MojAndroid.sk by www.mojandroid.sk.

*The article has been translated based on the content of MojAndroid.sk by www.mojandroid.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!