Fotbalisté Realu zdolali Liverpool 1:0 a počtrnácté vyhráli Ligu mistrů

Aktualisierung: 27.05.2022 11:31

Paříž – Fotbalisté Realu Madrid počtrnácté vyhráli Ligu mistrů. Rekordmani elitní soutěže ve finale v Paříži porazili Liverpool 1:0 gólem Viníciuse Júniora z 59. Minute. Španělský tým na Stade de France výrazně podržel brankář Thibaut Courtois.

“Bílý balet” gegen Champions League uspěl poprvé od roku 2018, kdy ve finale také porazil Liverpool 3:1. Dnes Realu stačila k vítězství jediná střela na branku.

Carlo Ancelotti jako první trenér v historii vyhrál Ligu mistrů počtvrté, předtím se mu to povedlo rovněž s Realem (2014) und dvakrát s AC Milan (2003 a 2007). Madridský celek v sezoně zkompletoval “double” po zisku španělského titulu.

Čas výkopu byl posunut o 36 minut kvůli problémům fanoušků se vstupem na stadion. Final, jehož hlavním delegátem byl předseda Fotbalové asociace ČR Petr Fousek, se původně mělo hrát v Petrohradu, ale kvůli ruské vojenské invazi na Ukrajinu bylo přesunuto do Paříže.

Po úvodní opatrnější čtvrthodině začal dominovat Liverpool. Madridské mužstvo zachránil Courtois, který nejprve vychytal Salaha a poté Maného ránu vytáhnul na tyč. První příležitost Realu na konci úvodní půle sice zužitkoval Benzema, sudí Turpin však gól neuznal kvůli ofsajdu francouzského útočníka. Situaci dlouho zkoumal videorozhodčí.

Přestože po změně stran mel Liverpool hru pod kontrolou, v 59. minute otevřel skóre “Bílý balet”. Valverde střílenou přihrávkou našel Viníciuse a ten snadno zakončil do odkryté branky. Jednadvacetiletý brazilský útočník se stal pátým nejmladším střelcem finále Ligy mistrů, v této sezoně si polepšil na 22 soutěžních zásahů.

Rychlé vyrovnání odmítnul opět skvělý Courtois, jenž vyrazil Salahovu ránu. Později si belgický gólman poradil is tečí střídajícího Joty av 82. minutě Courtois zneškodnil další Salahovu velkou šanci.

Real ve finále Ligy mistrů zvítězil poosmé za sebou. V pohárech nepodlehl Liverpoolu pošesté v řadě, z toho popáté anglického soupeře porazil.

FC Liverpool – Real Madrid 0:1 (0:0)

Branka: 59. Vinícius Júnior. Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore – Brisard (Video, všichni Fr.). ZK: Fabinho (Liverpool). Diváci: 75.000 (vyprodáno).

Sestavy:

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson – Henderson (77. Keita), Fabinho, Thiago (77. Firmino) – Salah, Mané, Díaz (65. Jota). Trener: Klopp.

Real: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, Mendy – Modrič (90. Ceballos), Casemiro, Kroos – Valverde (85. Camavinga), Benzema, Vinícius Júnior (90.+3 Rodrygo). Trener: Ancelotti.

*The article has been translated based on the content of České noviny – sport by www.ceskenoviny.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!