Florbalisty sezony jsou poprvé Marek Beneš a pošesté Krupnová


Aktualisierung: 17.06.2022 21:01

Praha – Útočníci Marek Beneš z Tatranu Střešovice a Eliška Krupnová ze švédského klubu Pixbo Wallenstam vyhráli anketu Florbalista sezony. Čtyřiadvacetiletý Beneš získal toto ocenění poprvé. Krupnová, která ve čtvrtek oslaví 29. narozeniny, obhájila prvenství z loňska a celkově šestým triumfem opět vylepšila svůj rekord.

Vítězové anket byli vyhlášeni v pražském hotelu Belvedere, slavnostní večer se konal poprvé od roku 2019. V minulých dvou letech byly výsledky ankety kvůli pandemii koronaviru zveřejněny v přímém přenosu sport na.

Marek Beneš byl na prosincovém mistrovství světa, kde Češi získali bronze, nejproduktivnějším hráčem s 11 body ze šesti zápasů a se sedmi góly i nejlepším střelcem národního mužstva. Dostal se také tun All Star týmu. V lednu ho magazín Innebandymagazinet vyhlásil čtvrtým nejlepším florbalistou roku 2021. S Tatranem Střešovice získal v superlize stříbro.

Druhý skončil další útočník Filip Langer ze švédského Kalmarsundu a třetí obránce Ondřej Němeček, Benešův klubový spoluhráč. V 21. ročníku ankety se stal Marek Beneš desátým hráčem, který se dostal na trůn. Rekordmanem je s osmi triumfy Matěj Jendrišák.

Krupnová se stala na přelomu listopadu a prosce na světovém Šampionátu v uppsale druhou nejproduktivnější českou hráčkou se šesti body za martinou řpkou (9 bodkou), s kterou se poděla & splow. Ve švédské lize byla desátá v produktivitě základní části se 49 body (32+17) z 25 utkání a sedmá v play off s 15 (12+3). Innebandymagazinet ji po vítězství z roku 2020 zařadil za loňský rok na 6. misto.

Stejně jako před rokem se za ní umístila v anketě o Florbalistku sezony spoluhráčka Denisa Ratajová. Třetí skončila brankářka Jana Christianová z Chodova.

Nejužitečnějším hráčem superligy florbalisté zvolili také Marka Beneše. V ženské extralize získala ocenění Michaela Mlejnková z FBC Ostrava. Nejlepším brankářem se stal potřetí za sebou a celkově počtvrté Lukáš Bauer z Mladé Boleslavi, který se dostal do All Star týmu na MS v Helsinkách a podle ankety Innebandymagazinet byl sedmým nejlepším hráčem minulého roku. Brankářkou sezony je poosmé rekordmanka Christianová.

Nejlepšími juniory jsou Šimon Stránský z Liberce a Vendula Maroszová z Vítkovic. Nejlepším trenérem mužů byl zvolen poprvé Milan Fridrich z Tatranu Střešovice, v ženské kategorii patří prvenství premiérové ​​Lukáši Procházkovi z Chodova. Nejlepší dvojicí rozhodčích jsou poprvé Libor Gavlas s Lukášem Mikulou.

Hvězdami sezony se stali Langer a Vanessa Rebecca Keprtová. U příležitosti oslav 30 let od založení Českého florbalu se hlasovalo také o “Momentu 30 let”, kterým se stalo mistrovství světa mužů v roce 2008 v Praze a Ostravě.

Anketa Florbalista Saison 2021/22:

Florbalista Saison: 1. Marek Beneš (Tatran Střešovice), 2. Filip Langer (FBC Kalmarsund/Švéd.), 3. Ondřej Němeček (Tatran Střešovice), 4. Filip Forman (FbŠ Bohemians), 5. Lukáš Bauer (Mladá Boleslav).

Florbalistka-Sezony: 1. Eliška Krupnová, 2. Denisa Ratajová (obě Pixbo Wallenstam/Švéd.), 3. Jana Christianová (Chodov), 4. Michaela Mlejnková (FBC Ostrava), 5. Vanessa Rebecca Keprtová (Chodov).

Nejužitečnější hráč superligy: 1. Marek Beneš (Tatran Střešovice), 2. Filip Forman (FbŠ Bohemians), 3. Ondřej Němeček (Tatran Střešovice).

Nejužitečnější hráčka extraligy: 1. Michaela Mlejnková (FBC Ostrava), 2. Gabriela Žurková (Jičín), 3. Vanessa Rebecca Keprtová (Chodov).

Brankář sezony: 1. Lukáš Bauer (Mladá Boleslav), 2. Lukáš Kříž (Tatran Střešovice), 3. Martin Beneš (Sparta Praha).

Brankářka sezony: 1. Jana Christianová (Chodov), 2. Veronika Tomšová (FBC Ostrava), 3. Hana Ranochová (Chodov).

Junior Saison: 1. Šimon Stránský, 2. Filip Smutný (oba FBC Liberec), 3. Tomáš Jurčo (Tatran Střešovice).

Juniorka sezony: 1. Vendula Maroszová (Vítkovice), 2. Kristýna Lechnerová (Chodov), 3. Kateřina Vachudová (Tatran Střešovice).

Trenér/ka sezony kategorie mužů: 1. Milan Fridrich (Tatran Střešovice), 2. Petr Novotný (Mladá Boleslav), 3. Pavel Brus (Vítkovice).

Trenér/ka sezony kategorie žen: 1. Lukáš Procházka (Chodov), 2. Tomáš Martiník (Vítkovice), 3. Jakub Robenek (FBC Ostrava).

Rozhodčí sezony: 1. Libor Gavlas – Lukáš Mikula, 2. Tomáš Kostinek – Martin Reichelt, 3. Jakub Furmánek – Vlastimil Šolc.

Hvězda sezonymuži (podle fanoušků): 1. Filip Langer (FBC Kalmarsund/Švéd.).

Hvězda sezony ženy (podle fanoušků): 1. Vanessa Rebecca Keprtová (Chodov).


Source: České noviny – sport by www.ceskenoviny.cz.

*The article has been translated based on the content of České noviny – sport by www.ceskenoviny.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!