Fenerbahce potvrdilo odchod Veselého, český Basketbalista míří do Barcelona


Aktualisierung: 21.06.2022 17:20

Istanbul – Fenerbahce Istanbul oficiálně oznámilo odchod basketbalisty Jana Veselého, který strávil v klubu osm let. Český pivot má namířeno do Barcelony, kde von měl podepsat tříletou smlouvu. V katalánském celku se podle všeho potká s Tomášem Satoranským, který se do svého bývalého působiště má vrátit po šesti letech z NBA.

“Měl jsem možnost s Janem mluvit. Vím o tom, co klub udělal a jakou nabídku mu předložil (aby ho udržel). Je to rozhodnutí Jana a jeho rodiny. Fenerbahce je mu vděčné za jeho přínos, který přinesl klubu” řekl na dnešní tiskové konferenci nový trenér Fenerbahce Dimitris Itudis.

Veselý se rozloučil s týmem před týdnem ziskem čtvrtého tureckého titulu. Istanbulský celek ho v poděkování na svém webu označil za jeden ze symbolů Fenerbahce, který se zapsal do historie klubu zlatým písmem. “Oznámil nám, že se chce pustit do dalšího dobrodružství ve své kariéře. Rádi bychom mu poděkovali za jeho přínos. V historii našeho klubu zanechal nesmazatelnou stopu,” uvedl klub na svém webu.

Dvaatřicetiletý rodák z Ostravy přišel do Turecka v roce 2014 po třech sezonách v NBA, kde se neprosadil podle představ. V roce 2017 vyhrál Veselý s Fenerbahce Evropskou ligu a dva roky nato byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem soutěže. Pětkrát se s týmem probojoval do Final Four.


Source: České noviny – sport by www.ceskenoviny.cz.

*The article has been translated based on the content of České noviny – sport by www.ceskenoviny.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!