Falešné Fotky Google dál ohrožují Android uživatele

Společnost ESET zveřejnila další report s největšími hrozbami pro systém Android. Během února se znovu nejvíce projevoval hlavně bankovní Malware Cerberuskterý se snaží páchat škody i skrze falešnou podobu beliebte Anwendung Fotky Google. Škodlivý software Cerberus se přitom začal v minulém měsíci objevovat v mnohem intenzivnější míře. Byl detekován u devíti případů z deseti.

„Únorové zvýšení aktivity malwaru Cerberus bylo nebývale silné. Šířil se i prostřednictvím nelegitimní verze aplikace Google Fotos (Fotky Google). Stejné chování jsme u něj pozorovali již v lednu. I to lze pokládat za odklon od běžných strategií útočníků, kdy droppery, které malware šíří, vydávají každou chvíli za jinou aplikaci a službu. V únoru tak rozhodně vsadili spíše na kvantitu a sílu útočných kampaní“, kommentiert hrozby za únor 2022 pro platformu Android v Česku Martin Jirkal, vedoucí analytického týmu v pražské pobočce společnosti ESET.

MX-Player

Druhý nejčastější Malware Agent.IEG měl v únoru nejčastěji podobu aplikace pro přehrávání hudby MX-Player, kterou útočníci opět zneužili již v lednu. Trojský kůň Andreas, který byl minulý měsíc třetí nejčastější, se zase objevoval hlavně v mobilních hrách. Připomínáme, že zmíněné falešné aplikace pocházejí z prostředí mimo oficiální Obchod Google Play. Dávejte si tedy velký pozor, pokud vás nějaká reklama povede jinam.

Jak často stahujete aplikace mimo Obchod Google Play?


Source: Svět Androida by www.svetandroida.cz.

*The article has been translated based on the content of Svět Androida by www.svetandroida.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!