eSIM powinien być standardem. Dzięki tej funkcji właśnie zaoszczędziłem 190 zł

Jeśli dużo podróżujesz, obecność czipu eSIM w smartfonie powinno trafić na listę twoich priorytetów.

Pierwsze smartfony z eSIM trafiły na rynek w 2017 roku. Choć w świecie mobilnych technologii 5 lat to wieczność, rozwiązanie to nie zdążyło się jeszcze na dobre zadomowić.

W Polsce można z niego korzystać głównie na iPhone’ach czy pojedynczych telefonach Samsunga. Większą popularnością eSIM zdaje się cieszyć na zegarkach. A szkoda, bo na smartfonach jak najbardziej ma sens.

eSIM ułatwia wykupywanie ofert zagranicznych operatorów

Jestem właśnie w Turcji, gdzie mój operator wycenia pakiet internetu 1 GB na 225 zł. Cena absurdalnie wysoka, więc zacząłem rozglądać się za tańszą alternatywą.

Podczas poszukiwań szybko trafiłem na apkę Airaloktóra pozwala wykupić paczki internetu do 190 krajów na świecie i aktywować usługę dzięki eSIM.

Za 3 GB w Turcji zapłaciłem 8 Dollarco po przewalutowaniu Revolutem dało nieco ponad 35 zł. Nie jest to najtańszy internet świata, ale taka kwota jest w mojej ocenie do przełknięcia.

Wystarczyło zainstalować aplikację, zasilić konto, wykupić wybrany pakiet, a następnie przejść do ustawień telefonu i zeskanować wygenerowany kod QR. Kilka minut później mogłem już korzystać z internetu i nie martwić się o rachunki. Bez biegania po sklepach i żonglowania kartami SIM.

Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Miron Nurski

Niestety technologia eSIM wciąż obecna jest jedynie w garstce smartfonów. Wielka szkoda, bo to fantastyczne rozwiązanie, a większość ludzi na świecie z niego nie skorzysta.

Cała nadzieja mit iSIM

Wadą technologii eSIM jest to, że wymaga użycia dodatkowego czipu. To dla producentów dodatkowy koszt i utrudnienie, bo jego obecność trzeba zaplanować już na etapie projektowania smartfonu.

Na początku 2022 roku firmy Vodafone, Qualcomm oraz Thales zapowiedziały standard iSIM. W tym przypadku karta ma być zintegrowana z procesorem, co znosi konieczność stosowania dodatkowych komponentów.

Gdy Qualcomm zacznie integrować iSIM ze swoimi Snapdragonami, wirtualne karty będą miały szansę wreszcie zadomowić się na rynku na dobre. A bez wątpienia na to zasługują.

Miron Nurski, Redaktor prowadzący Komórkomanii


Source: Komórkomania.pl – aktualności ze świata smartfonów i tabletów by komorkomania.pl.

*The article has been translated based on the content of Komórkomania.pl – aktualności ze świata smartfonów i tabletów by komorkomania.pl. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!