Elon Musk kupuje Twitter, zaplatí dříve navrhnutou cenu

Aktualisierung: Elon Musk dle Reuters dnes dosáhl dohody a skutečně kupuje sociální platformu Twitter, jejíž akcie už dříve ocenil na 54,20 USD. Zaplatí tak zbytek z celkové hodnoty 44 miliard dolarů, aby ovládl zbylých 90,8 procent podílu firmy. Dále zpráva pokračuje v původním znění.

Elon Musk von si tak moc rád pořídil Twitter, aby dal dle svých slov světu platformu, na níž von lidé mohli bez obav praktikovat svobodu slova, přičemž samotný Twitter von měl být transparentní a jen minimálně moderovaný. Musk si přitom Twitter cení na 43 miliard dolarů a již nyní vlastní 9,2 procent jeho akcií, čili rád by od ostatních akcionářů odkoupil zbylých 90,8 procent, aby měl možnost zcela sám řídit směřyán platform.

Akcionáři Twitteru se však na to zatím dle ohlasů v médiích netvářili přívětivě a firma se i začala připravovat na možnost, že se Musk pokusí o nepřátelské převzetí a pokusí se obejít její správní orgány. Uvažovalo se io využití Strategie “Giftpille”, v jejímž rámci von ostatní akcionáři dostali možnost pořídit si další akcie se slevou, čímž von snížili Muskův podíl a výrazně prodražili nákup zbývajících.

Elon Musk ovšem komisi SEC (Securities And Exchange Commission) nedávno potvrdil, že pro koupi Twitteru si zabezpečil veškeré potřebné prostředky, které by měly více než stačit na pořízení všech potřebných akcií z celkového balíku ca. 800.000.000 Padla tu přitom suma 46,5 miliard dolarů, což je o 3,5 miliardy více v porovnání s výše uvedenou částkou, která se přitom týká celého Twitteru, z nějž ovšem Musk už vlastní svých 9,2 procent. Aktuálně je přitom tržní kapitalizace Twitteru 37,1 Miliard dolarů.

Ein Vypadá to, Že Oněch Zabezpečených 46,5 miliard dolarů Přinutilo Vedení Twitteru Podívat SE NA Celou Věc Z Nového Úhlu, Naboť je Možné, Že Jím Dříve Nabízených 54,20 USD ZA AKCII Skutečně nemusí být “Konečná a nejlepší nabídka”, Jak Moschus dříve upozorňoval. Kdyby totiž chtěl čistě teoreticky na zbývající akcie vynaložit všechny sehnané prostředky, mohl von jít až na cca 64 USD za akcii. Na podobné hodnotě byly akcie Twitteru během loňského léta, ale poté už následoval pád až na 33 USD.

Vedle toho se také Moschus měl během minulého pátku setkat s několika velkými akcionáři Twitteru, aby jim vysvětlil svůj pohled a někteří z nich jej údajně nyní podporují. Nyní se tak čeká na další zprávy, které by mohly být zveřejněny už tento čtvrtek, kdy společnost Twitter zveřejní své finanční výsledky za první letošní čtvrtletí.

Source: Svět hardware by www.svethardware.cz.

*The article has been translated based on the content of Svět hardware by www.svethardware.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!