Elon Musk, Dogecoin ‘piramit şeması’ nedeni ile dava edildi.


Elon Muskyüksek profilli teknoloji devi şirketlerinin „dogecoin kripto para birimi yoluyla bir kripto piramit şemasına karıştığını“ iddia eden 258 milyar dolarlık bir dava ile karşı karşıya.

Elon Musk, Dogecoin ‘piramit şeması’ nedeni ile dava edildi.

Aşağı Manhattan’da açılan Federal Mahkeme Belgelerinde davacı Keith Johnson, Musk’ın yanı sıra elektrikli otomobil şirketi Tesla’yı ve uzay turizmi şirketi SpaceX’i de adlandırıyor.

ABD vatandaşı olan Johnson, 2019’dan bu yana dogecoin ticaretinden kaynaklanan kayıplar için 86 milyar dolarlık zarar artı 172 milyar dolarlık üç kat zarar gerçekleştiğini ileri sürüyor. Dogecoin’e yatırım yaparak para kaybeden bir insan sınıfını temsil etmeye çalışıyor. Dava Ayrıca Musk, Tesla und SpaceX in Dogecoin’i Teşvik etmeyi Bırakmasını Talep Editor.

Davacı Keith Johnson, mahkemeye sunduğu belgede;

„Dogecoin bir para birimi, hisse senedi veya menkul kıymet değildir. Altın, diğer değerli metaller veya herhangi bir şey tarafından desteklenmiyor. Mahkeme dosyasına göre onu yiyemez, büyütemez veya giyemezsiniz“ ifadelerine yer verdi.

Sözlerine ek olarak;

„Faiz ya da temettü ödemiyor. Diğer kripto para birimlerine kıyasla benzersiz bir faydası yok. Bir hükümet veya özel kuruluş tarafından güvence altına alınmadı.“

„Bu sadece ‘daha büyük aptalların’ parayı daha yüksek bir fiyata satın almak için kandırıldığı bir sahtekarlık.“

Forbes tarafından net değeri 202,9 milyar dolar olarak belirlenen dünyanın en zengin insanı Moschus, toplamda 258 milyar dolar değerinde olan davaya henüz yanıt vermedi.

Bu yılın başlarında Musk, Tesla’nın çevrimiçi mağazasındaki işlemler için dogecoin kabul etmeye başladığını açıklamıştı. SpaceX’in yakın gelelekte de aynı şeyi yapması bekleniyor.


Source: Teknolojioku Rss by www.teknolojioku.com.

*The article has been translated based on the content of Teknolojioku Rss by www.teknolojioku.com. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!