Elon Musk, Dogecoin biriktirdiğini onayladı! Dogecoin ne tepki verdi?


Meme kripto para birimi Dogecoin, Tesla CEO’ssu Elon Musk’ın token için desteğini onaylamasının ardından düzeltmesini bir kenara bıraktı ve yeşile döndü.

Elon Musk, Dogecoin biriktirdiğini onayladı! Dogecoin ne tepki verdi?

Elon Musk, 19 Haziran’daki bir Twitter gönderisinde, Dogecoin’e desteğini doğruladı ve büyük kayıplar yaşamasına rağmen hala meme tokenini biriktirdiğini doğruladı.

Sonuç olarak, basın zamanında DOGE, son 24 saatte yaklaşık %7’lik kazançlarla 0.056 dolardan işlem görüyordu. Ancak haftalık grafik, genel piyasa fiyat hareketine parallel olarak %13’ün üzerinde kayıp kaydetti.

DOGE 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Moschus, DOGE’yi desteklediği için davayla karşı karşıya

Musk’ın onayı, iki şirketi Tesla ve SpaceX ile birlikte 258 milyar dolara dava edildikten sonra Geldi. Bir Amerikan vatandaşının açtığı davada Musk, Dogecoin’i pompalamakla suçlanırken, milyarderin meme kripto para birimini desteklemek için bir haraç alma planının parçası olduğunu iddia ediyor.

Dava Musk ve şirketlerinin Dogecoin’i tanıtmasını engellemeye çalışıyor. Dogecoin’in değeri, Musk’ın Twitter hesabı aracılığıyla Dogecoin’E desteğini dile getirmesinden sonra yükseldi. Onun girdisi, DOGE’yi piyasa değerine göre ilk on kripto para birimine katılmaya itti.

Son aylarda Dogecoin, meme coinlerinin etrafındaki hype soğumaya başladığı için esas olarak kırmızı bölgede işlem gördü. Geçtiğimiz günlerde bildirildiği üzere, Musk’ın geçen yıl Mayıs ayında Saturday Night Live programında yer almasından bu yana DOGE, değerini neredeyse %90 oranında kaybetti. Dogecoin güncel durumda %3,09 yükseliş ile 0,05908 dolardan işlem görüyor.


Source: Teknolojioku Rss by www.teknolojioku.com.

*The article has been translated based on the content of Teknolojioku Rss by www.teknolojioku.com. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!