Elon Musk chce, aby bol Twitter viac podobný TikToku, páči sa mu jeho algoritmus

Elon Musk chce, aby bol Twitter viac podobný platformám ako WeChat alebo TikTok, povedal to zamestnancom počas odpovedania na ich otázky.

Musk zároveň zdieľal svoju víziu, aby Twitter oslovil 1 miliardu používateľov. Povedal, že mimo Čínu neexistuje žiadny ekvivalent WeChatu a pochválil algoritmus TikToku za to, že nie je “nudný”.

„Twitter von sme mohli vylepšiť rovnakým spôsobom, aby bol zaujímavý“, povedal Musk.

Ak sa Muskovi podarí prevziať Twitter, je možné, že neostane generálnym riaditeľom, bude ale hlboko zapojený do fungovania. Taktiež povedal, že spoločnosť musí byť “finančne zdravá” a musí znížiť svoje náklady. Napriek tomu, že súčasný generálny riaditeľ Parag Agrawal povedal zamestnancom na predchádzajúcom stretnutí, že prepúšťanie sa „v súčasnosti neplánuje“, po prevzatí Twitteru Muskom k tomu veľmi pravdepodobne pride. V spojitosti s financovaním Twitteru sa už dlhšie hovorí o akomsi predplatnom, ktoré by sa mohlo zaviesť, alebo o nutnosti si zaplatiť za overenie účtu.

Na jednej strane sa Musk chváli tým, že na Twitteri chce nechať voľnosť prejavu a nedávať žiadne doživotné bany, ale keď mu teraz zamestnanci SpaceX zverejnili otvorený Liste, v ktorom ho kritizovali. Rovno ich vyhodil.

V liste poukazujú na správanie Elona Muska na Twitteri a tvrdia, že poškodzuje imidž spoločnosti a morálku zamestnancov. Zamestnanci sa obávajú, že Elonovo pokračujúce hrubé online správanie môže poškodiť reputáciu SpaceX a tiež odstrašiť nových potenciálnych pracovníkov. V otvorenom liste hovoria:

„Každý Tweet, ktorý Elon pošle, je de facto verejným vyhlásením spoločnosti“, uvádzajú zamestnanci SpaceX.

List podpísali už stovky zamestnancov SpaceX.

Nie je zu jediný kontroverzný prípad firmy Elona Muska. Tesla, ktorá rovnako patrí Muskovi, nedávno čelila obvineniu z diskriminácie černošského zamestnanca, ktorému bolo pôvodne porotou priznané odškodné vo výške 137 miliónov dolárov, ktoré neskôr sudca znížil na 15 miliónov. K zníženiu ho podľa jeho slov prinútili právne princípy a zároveň dodal, že existuje množstvo „znepokojujúcich“ dôkazov na podporu výsledku procesu. Teslu taktiež v minulosti žaloval štát Kalifornia kvôli „nekontrolovateľnému rasizmu“ v jednej z tovární.


Source: Sector.sk by www.sector.sk.

*The article has been translated based on the content of Sector.sk by www.sector.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!