Dokáže tohle Apple ustát? Výrobu nového iPhonu 14 zastihla nepříjemná komplikace

  • Apple nám letos představí již čtrnáctou generaci iPhonů
  • V zákulisí už proto rozjíždí výrobu prvních kusů
  • Nyní cupertinská společnost narazila na problem

Stihnout iPhony 14 dorazit včas?

Letos na podzim nám výrobce se sídlem v Cupertinu představí nové smartphony. Konkrétně se dočkáme hned čtyřech kousků – iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro und iPhone 14 Pro Max. O těchto telefonech toho víme již poměrně dost. Nedávné zprávy pak naznačily, že kalifornská společnost již zahajuje výrobu. S ní to ale asi nebude tak jednoduché. Dokáže Apple dodat připravované iPhony zákazníkům včas?

Nový iPhone 14 může být zpožděni

Není žádným tajemstvím, že Apple vyrábí z větší části své iPhony v Asii. Zde má jejich telefony na starosti společnost Foxconn, která jablečná zařízení produkuje již pěknou řádku let. Jinak tomu nebude ani u nadcházející řady iPhonů 14. Apple však očekává problémy s produkcí, a tak již minulý týden zadal Foxconnu požadavek, aby nabrali posily a zamezili zpožděným dodávkám. Jak ale jeden čínský zdroj informujetak tento nábor byl pozastaven.

A jaký je důvod? Opět se o to zasadila pandemie Covid-19, která v Číně nabírá nový dech. Čínská vláda totiž uzavírá oblast, kde se Foxconn nachází, a zavádí karanténu. Nové lidi tedy firma do výroby nedostane. Stávající kapacity to však neovlivní. Aktuální zaměstnanci se mohou pohybovat na svých pracovištích a ubytovnách Foxconnu.

iPhone 14 pro

iPhone 14 pro


Čtěte take: Začněte šetřit. Nové iPhony 14 mají být dražší, důvody nepřekvapí


Spousta vítaných změn

Nové iPhony 14 dle všech úniků vypadají opravdu povedeně a přinesou spoustu změn. Předně se dočkáme nových displejů, alespoň u verzí Pro. Ty již nebudou mit výřez, ale rovnou dva průstřely, ve kterých se ukryje technologie FaceID i přední kamerka. Co se týče procesorů, tak základnívariante si vystačí s čipem Apple A15 Bionic, zatímco Pro Variante nabídne A16 Bionic.

Zásadního vylepšení se následně dočká i zadní fotoaparát, jenž dostane 48Mpx rozlišení. Nové iPhony 14 tak zatím vypadají opravdu povedeně. Uvidíme, zda-li se Applu podaří jej ke všem zákazníkům dostat v přiměřené době.


Source: Mobilizujeme.cz by mobilizujeme.cz.

*The article has been translated based on the content of Mobilizujeme.cz by mobilizujeme.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!