Čo všetko už vieme o pripravovaných smart hodinkách?

Od predstavenia novej generácie smart hodiniek Samsung Galaxy Watch 5 nás síce delí ešte niekoľko mesiacov, ale už dnes o nich máme nejaké informácie. Portal AndroidPolice zhrnul všetko, čo už o nich vieme.

Galaxy Watch 5 možno dostanú snímač teploty

Prvé informácie o Galaxy Watch 5 začali kolovať už koncom zimy. V marci sme sa dozvedeli, že hodinky umožnia po vzore Fitbit Sense snímať teplotu používateľa. Táto funkcia von mohla pomôcť aj so sledovaním spánku a menštruačného cyklu. Túto informáciu však nedávno spochybnil výskumník Ming-chi Kuo.

Kuo tvrdí, že kvôli problémom so softvérom nebola podobná technológia integrovaná v siedmej generácii konkurenčných Apple Watch a Samsung údajne čelí podobným prekážkam. Problém zrejme spočíva vo vytváraní algoritmov na presný prevod teploty pokožky na teplotu používateľa.. Stále je však možné, že Samsung nájde riešenie a Galaxy Watch 5 budú tento snímač obsahovať.

Väčšie batérie predlžia výdrž o pár hodín

Asi najväčším vylepšením v ďalšej generácii Galaxy Watch z pohľadu hardvéru von mala byť väčšia batéria. 276 mAh Akku für Galaxy Watch 5 mit 276 mAh Akku, 12 % Akku für 247 mAh Akku für Galaxy Watch 4.

Samsung Galaxy Watch 4 | Zdrój: Miroslav Schwamberg

Aj 44-milimetrový model by mal zaznamenať podobný nárast kapacity batérie. A zu približne o 10 %, z 361 mAh v Galaxy Watch4 na 397 mAh v Galaxy Watch 5. Samsung pri Galaxy Watch 4 inzeroval 48-hodinovú výdrž batérie, čo sa hlavne pri menšej veľkosti nie vždy podarilo dosiahnuť. Zväčšenie batérie von však mohlo ďalšej generácii pridať pár hodín výdrže navyše.

Samsung Galaxy Watch 5 ist auf dem Markt erhältlich

Galaxy Watch 5 sú tiež zjavne vyvíjané pod kódovým označením Heart. Podľa únikov existuje verzia Heart-S (Modell SM-R90x), Heart-L (Modell SM-R91x) und Tretia verzia Heart-Pro (SM-R92x). Tento tretí model by údajne mal byť vydaný ako Galaxy Watch 5 Pro, hoci tento názov zatiaľ nie je oficiálne potvrdený, takže by sa mohol predávať aj ako Galaxy Watch 5 Ultra.

Jediným známym detailom, ktorý máme o tomto údajnom modeli vyššej kategórie, je, že bude mať obrovskú batériu s kapacitou 572 mAh. To je takmer o 60 % viac než najväčšia kapacita minulej generácie hodiniek. Väčšia batéria sa pravdepodobne prejaví aj na väčšej veľkosti tela hodiniek.

Je tu však aj zlá správa, pretože rovnaký únik naznačuje, že Samsung tento rok nevydá hodinky Galaxy Watch 5 Classic. Fanúšikovia značky tak pravdepodobne môžu zabudnúť na otočný hardvérový prstenec, ktorým sa dalo navigovať v systéme hodiniek. Stále je tu však malá šanca, že vynechanie označenia „Classic“ nebude znamenať stratu prstenca.


Source: MojAndroid.sk by www.mojandroid.sk.

*The article has been translated based on the content of MojAndroid.sk by www.mojandroid.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!