Čítačky kníh Kindle sa konečne naučia rozpoznať univerzálny format e-kníh ePub – Komunikácia – Veda a technika

Amazonu trvalo 15 rokov, kým pochopil, že univerzálny formát elektronických kníh ePub nie je jeho nepriateľom. Firma bude po dlhých rokoch v čítačkách Kindle tento format podporovať.

Foto:

Čitačka Amazon Kindle Paperwhite 2021

Ak vlastníte čítačku elektronických kníh Kindle, s niektorými jej špecifikami ste sa už určite stihli oboznámiť. Jednou z jej najtypickejších vlastností je podpora špecifického formátu mobi alebo azw, ktorým Amazon nahradil všeobecne zaužívaný format ePub. Ten je podporovaný a Preferredovaný snáď všetkými konkurenčnými značkami, vydavateľstvami, kníhkupectvami a knižnicami. Majitelia Kindle nemali doteraz na výber – buď si museli priamo z online obchodu stiahnuť knihu v špeciálnom formáte (ak bol dostupný) alebo si knihu pomocou programov či online nástrojov prekonvertovať. Amazon po 15 rokoch pochopil, že tento boj s veternými mlynmi nemôže vyhrať a rozhodol sa, že formatát ePub bude konečne podporovať.

Zatiaľ nevedno do akej miery Amazon format ePub do čítačiek integruje. Objavili sa špekulácie o tom, že Kindle ho ani naďalej nebude natívne podporovať, ale Amazon majiteľom sprístupní nástroj, ktorý automaticky upraví formát elektronickej knihy a následne ju pošle do zariadenia. ePub je v súčasnosti najrozšírenejším formátom pre elektronické knihy a Kindle najpredávanejšou čítačkou, no napriek tomu sa medzi sebou nemajú v láske. Kindle je jedinou čítačkou, ktorá si s týmto formátom nevie rady.


Source: Pravda – Veda a technika by vat.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Veda a technika by vat.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!