Chieftec Hengst 3: bohatý prostor a silné chlazení

Chieftec Stallion 3 je znatelně větší než běžný middletower, což může být v této době velice důležité. Už dnešní grafické karty jsou totiž tak dlouhé, že se nemusí do starších skříní vůbec vejít a nová generace bude ještě žravější, a tak lze počítat is většími chladiči, pokud rovnou nepůjde. Hengst 3 přitom umožní do sebe vměstnat až 430 mm dlouhé karty a nabízí jim i oporu, aby ta nezávisela pouze na slotu desky a záslepce.

– klikněte pro zvětšení –

Nový Chieftec Stallion 3 už dle svého názvu vychází ze dvou starších verzí, takže jej můžeme považovat o výsledek postupné evoluce. Od modelu Hengst 2 se přitom liší navenek především tím, že vepředu nemá čelo kryté sklem, ale pro vzduch propustným panelem s prachovým filtrem. Uvnitř pak zase nenarazíme na tak přehnaně velký držák karet, ale jinak jde o velice podobné modely.

Samotný výrobce na obalu upozorňuje především na čtyři 120mm RGB podsvícené ventilátory kompatibilní s různými platformami pro synchronizaci světelných diod, dále to je skleněná bočnice, dálkový ovladač pro zabudovaný modul (nastavení ventilátorů a RGB) a nakonec to je opět RGB podsvícení umožňující rovněž synchronizaci, ale už ne ve ventilátorech, ale ve dvou proužcích ohraničujících přední tlačítka a porty.

Modell

Chieftec HENGST 3 (GP-03B-OP)

Celkové rozměry

572 x 210 x 520 (H x Š x V)

Hmotnost

11 kg

Material

0,6mm SPCC, Kunststoff, sklo

Kompatibilität

Mini-ITX, mATX, ATX, E-ATX
max. 160 mm vysoký CPU chladič
max. 430 mm dlouhé karty

max. 200 mm hluboký zdroj

Šachty

0x 5,25″ extern
2x 3,5″ intern
4x 2,5″ intern

Prední I/O-Panel

HD-Audio, 2x USB 3.2 Gen 1, 2x USB2.0

Tlačítka: RGB jas, rychlost ventilátorů

Schlitzig

7x

Chlazení / vodní chlazení

3x vor 120 mm RGB-Lüfter Rainbow

1x zadní 120mm RGB-Lüfter Rainbow

2x vrchní 120/140mm pozice

1x Spodní 120mm Pozice

regulátor otáček ventilátorů DF-908

vor 360mm Radiátor

vrchní až 240mm radiátor

Zadní 120mm Heizkörper

Chieftec Stallion 3 je skříň určená zvláště pro ty, kteří nechtějí být brzy zaskočeni tím, že nebudou mit kam umístit novou výkonnou komponentu. Zde to znamená především (grafické) karty, ovšem do této skříně se vejdou i velké desky formatátu E-ATX, přičemž to neznamená jen trochu přerostlé ATX, ale skutečné E-ATX se standardním rozměrem 305 × 330 mm. Dle provenení traye základní desky tu přitom záleží spíše na umístění montážních otvorů než na volném prostoru, neboť tray samotný je velice velký.

V ostatních ohledech tu ale nemáme nic výjimečného, ​​ostatně i přítomný regulátor otáček ventilátorů DF-908 jsme mohli vidět ve skříních Chieftec už několikrát a pak už je to obvyklá záležitost skříně se skleněnou bočnicí, omezenou výbavou pro úložná zařízení, orientací na vodní chlazení či chlazení celkově. V základní výbavě pak najdeme čtyři RGB podsvícené 120mm ventilátory.

Zpracování skříně

Hengst 3 má na herní skříň vcelku strohý design, za nímž lze vidět rukopis firmy Chieftec. Mezi zvolené materiály tu patří 0,6mm ocel SPCC, tvrdý černý plast, temperované sklo and pak také kovové perforované panely ve vrchním a preedním panelu. Oba je možné rychle sejmout, stačí je u vrchního či předního okraje stisknout a uvolnit, takže pak můžeme provést i rychlou očistu jejich pěnových filtrů, na niž bude nejlepší použít vysavač.

Preední panel nám nabízí po dvou konektorech USB 2.0 a 3.0, respektive USB 3.2 Gen 1, abychom byli presní. Mezi nimi jsou dva obvyklé 3,5mm audio konektory pro sluchátka a mikrofon a dole už máme tlačítka. Všechna mají jen minimální zdvih a jejich funkce jsou zřejmé už z piktogramů, takže je jasně patrné, že tu máme mezi resetem a vypínačem tlačítko pro ovládání podsvícení a další dvě pro zpomalení zporylení áottorventilči. Jde tak o tlačítka pevně spojená s regulátorem otáček ventilátorů DF-908.

Levá skleněná bočnice s tmavým nádechem poskytne pohled do celého interiéru, kde pochopitelně vyniknou nejvíce podsvícené komponenty. Z tohoto pohledu si ale můžeme všimnout především profilu plastové nástavby, čili horního a předního panelu, které se směrem dozadu či dolů snižují a také tu máme poměrně vysoké plastové nohy, díky nimž bude moci proudit vzduch ke zdroji i případnému spodnímu ventilátoru. O jeho pozici se přitom výrobce ve specifikacích ani nezmiňuje.

– klikněte pro zvětšení –

Na opačné straně vidíme to samé, jen bočnice už je celá kovová a na rozdíl od skleněné má vzadu vytvořené malé madlo, díky němuž ji lze pohodlněji vytáhnout. Skleněná totiž nemá nic takového a pokud ze svého místa nepůjde snadno uvolnit, nezbyde nám než vzít třeba plochý šroubovák a trochu si zapáčit v místě pacek pro jisticí přítlačné šroubky. Na to tedy výrobce mohl myslet.

– klikněte pro zvětšení –

Na vrchní části skříně tak máme další perforovaný kovový panel, který je provenen naprosto stejně jako ten přední, čili je možné jej rychle vycvaknout a vyčistit nebo se také dostat k ventilátorovým pozicím. Vepředu pak máme mirně zapuštěnou odkládací plochu pro libovolné využití.

– klikněte pro zvětšení –

Na opačné straně pak vidíme dva prachové filtry, z nichž však jen ten pod zdrojem se dá označit za vhodně provenený vzhledem k uživatelské přívětivosti. Díky plastovému rámečku jej lze totiž snadno vysunout a zasunout, zatímco filtr pod ventilátorovou pozicí je prostě v podobě kusu perforovaného plastu, který rád vypadává, pořádně nedrží a jde zkrátka o přádně nedrží a jde zkrátka o přádně

– klikněte pro zvětšení –

Alespoň že tu máme gumové podložky na plastových nohách, aby nám skříň na tvrdé podlaze snad nedrnčela.


Source: Svět hardware by www.svethardware.cz.

*The article has been translated based on the content of Svět hardware by www.svethardware.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!