Cestujúci zažili chvíle HRÔZY. Autobus uviazol medzi závorami na priecestí

Ilustračný obrázok k článku Cestujúci zažili chvíle HRÔZY.  Autobus uviazol medzi závorami na priecestí

Diaľkový autobus napriek svetelnej výstrahe vošiel na priecestie, kde po spustení závor ostal zakliesnený.

Diaľkový autobus napriek svetelnej výstrahe vošiel na priecestie, kde po spustení závor ostal zakliesnený.

Ilustračný obrázok k článku Cestujúci zažili chvíle HRÔZY.  Autobus uviazol medzi závorami na priecestí

K veľkej tragédii takmer došlo v stredu (27. 4.) predpoludním na železničnom priecestí medzi obcami Veľaty a Čerhov v Trebišovskom okrese. Informovala o tom košická krajská polícia.

Rušňovodič hrdina

„Rušňovodičovi prichádzajúceho osobného vlaku sa použitím rýchločinného brzdenia, našťastie, podarilo vlak zastaviť 15 metrov pred železničným priecestím,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Udalosť sa tak obišla bez zranení.

Autobus riadil 29-ročný štátny príslušník Moldavska a okrem neho sa vo vozidle nachádzalo 19 ľudí. Podľa doterajších zistení polície šofér nerešpektoval výstrahu dávanú dvomi červenými striedavo prerušovanými svetlami priecestného zabezpečovacieho zariadenia a navyše mal dostatočný rozhľad a výhľad na prichádzajúci vlak. Napriek tomu vošiel s vozidlom do priestoru priecestia.

Odišiel, akoby nič

Následne vodič s autobusom za pomoci okoloidúceho vodiča, ktorý mu zdvihnutím závory umožnil odchod, opustil priecestie a pokračoval v jazde smerom na Trebišov. Policajti ho však zastavili a podrobili dychovej skúške, prítomnosť alkoholu sa u neho nepotvrdila. Dychová skúška bola negatívna aj u rušňovodiča.

Moldavčan sa dostal do cely policajného zaistenia. „Poverený príslušník Policajného zboru vodiča obvinil z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky,“ uviela hovorkyňa.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie zo Slovenska

Source: Dnes24.sk by www.dnes24.sk.

*The article has been translated based on the content of Dnes24.sk by www.dnes24.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!