Česko vs. Británie třetina po třetině: Další Černochův gól neuznán. Češi vedou 5:1

Jako by byla vidět na českém týmu po vydařeném závěru přípravy nervozita z jejich strany se tak jednalo o velmi opatrný začátek. Proto tak nemohlo překvapït nakonec to, že do prvních dvou větších příležitostí dostali Britové. Nejprve již ve druhé minutě mířil sám na Dostálovu branku Waller, ale ten nezamířil přesně na tolik, aby si Dostál připsal první zásah. K němu došlo o tři minuty později, kdy se po chybě Jiříčka dostával k puku Phillips, ale právě Dostál dobře přečetl britskou myšlenku a stačil svou hokejkou včas zasáhnout. Ne že by se Češi neocitali v útočném pásmu, ale žádná velká příležitost se z toho po kombinacích nevyklubala. Například se v jedné chvíli ke střele odhodlal Šimek, ale jeho střela v 7. minutě mířila mimo. Především Flekova formace se pak snažila o vysoké napadání, ale ani její snaha pro zatím k úspěchu nevedla. Střelou od modré to pak zkoušel Sklenička, v 15. minute pak pro změnu Flek pálil jen těsně vedle zadní tyčky. Ke konci třetiny se pak Brutové dostali k dalším příležitostem. Perliniovu střelu z mezikruží však zablokoval jeden z obránců, stejně tak skončil i pokus Conwaye.

Po návratu na led bylo vidět, jak se Češi postupně dostávají do zápasu. Pomohla k tomu i přesilová hra, během které několikrát zahrozili po výborných kombinacích. V šanci se například ocitl Stránský, do dvou příležitostí se dostal i Krejčí, zahrozil i Vrána ale gólman Bowns zůstal nepřekonán. Ten po konci početní výhody chvíli ležel v brankovišti v nehokejové pozici, ale po ošetření už byl v pořádku. Následně se začali ozývat i čeští fanoušci z hlediště, což také mohlo dopmoci tomu, že se hra českému mužstva skutečně zlepšovala. V jedné šanci Hronek refil gólmana Bownse, od něhož se puk dostal k Hertlovi, ovšem ten při rychlé snaze dorážet neuspěl. Ve 28. Minute bis po mnoha nezdarech nakonec přeci jen vyšlo. Tehdy z levého kruhu nabídl k zakončení Blümela Krejčí a právě Blümel, jenž tak navázal na svou střelecky úspěšnou přípravu, otevřel konečně skóre na 1:0. Britové však nadále vystrkovali růžky av polovině zápasu se hned ke dvěma možnostem dostal Nielson. V jedné z nich po otočce trefil tyčku, oproti první třetině ale už tolik příležitostí neměli. Následně Britové hráli v šesti a tudíž tak na řadu přišla další česká přesilovka. I v ní Češi kombinovali a měli šance, ve dvou zakončeních byl Kundrátek, hrozil i Honek ve spolupráci s Čevenkou. Po konci přesilovky si v trměvrmě v britském brankovišti podsunul jeden z Britů puk pod tělo, což se nesmí a bylo nařízeno trestné střílení. To jel Červenka, ovšem kapitán týmu trefil obě tyčky a puk skončil před brankovou čárou. Zanedlouho ale radost z druhého gólu přeci jen přišla, když Ščotkovo nahození úspěšně tečoval Flek, 2:0. Následně Hertl nabídl svým vyloučením Britům první přesilovku a přestože měli příležitosti, zůstala nevyužita. Ke konci druhé třetiny, kdy se z tribun ozývalo “Kdo neskáče, není Čech” už byla radost sledovat zlepšující se hru Čechů, při které pomalu nepůjčovali soupeři kotouč.