České volejbalistky narazí na MS ve skupině na Brazílii a Čínu


Aktualisierung: 17.03.2022 20:27

Lausanne – České volejbalistky si na mistrovství světa zahrají v “jihoamericko-asijské” skupině D. Svěřenkyně řeckého kouče Jannise Athanasopulose budou hrát v nizozemském Arnhemu s Brazílií, Čínou, Japonskem, Argentinum ai. Rozhodl od tom dnešní los, který byl kvůli vyřazení Ruska odložený a místo ve Varšavě se konal gegen Lausanne.

Šampionát žen se uskuteční od 23. září do 14. října v Nizozemsku av Polsku. Češky se mezi 24 týmů dostaly ze světového žebříčku federace FIVB. Rusky, vyloučené kvůli invaze země na Ukrajinu, nahradilo z žebříčku Chorvatsko. Z každé ze čtyř šestičlenných skupin postoupí čtyři celky do dvou skupin ve druhé fázi, z které pak vzejdou dvojice pro čtvrtfinále.

Losování se konalo online a Češky byly vylosovány jako první. Dostaly se do déčka k nasazeným Brazilkám, dvojnásobným olympijským vítězkám a finalistkám z loňských her v Tokiu. Jako poslední doplnily složení Číňanky, které jsou trojnásobnými olympijskými šampionkami.

Naposledy se české volejbalistky zúčastnily mistrovství světa v Japonsku v roce 2010, kde obsadily pod vedením trenéra Jiřího Šillera patnácté místo. Lepšího výsledku dosáhl národní výběr po rozdělení Československa jen v roce 1994, v Brazílii byl tehdy devátý.

Los základních skupin:

Skupina A (Arnheim): Nizozemsko, Itálie, Belgie, Portoriko, Kamerun, Keňa.

Skupina B (Arnhem/Danzig): Polsko, Turecko, Dominikánská republika, Korea, Thajsko, Chorvatsko.

Skupina C (Arnhem/Lodž): USA, Srbsko, Německo, Bulharsko, Kanada, Kazachstán.

Skupina D (Arnheim): Brazílie, Čína, Japonsko, Kolumbie, Argentinien, ČR.


Source: České noviny – hlavní události by www.ceskenoviny.cz.

*The article has been translated based on the content of České noviny – hlavní události by www.ceskenoviny.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!