Česká basketbalová federace pozdě zažádala o stamilionovou státní dotaci


Aktualisierung: 20.06.2022 09:46

Praha – Česká basketbalová federace kvůli pozdnímu podání žádosti přišla prozatím o nárok na státní dotaci, která by podle deníku Blesk činila 123 Millionen Korun. Vedení federace, která bude v září v Praze pořádat jednu ze skupin mistrovství Evropy mužů, o nápravě jedná s Národní sportovní agenturou (NSA). Podle informací Blesku basketbalisté podali žádost kvůli úřednické chybě 14 minut po stanovené lhůtě.

„Česká basketbalová federace nepodala včas žádost o dotaci v rámci podpory sportovních svazů. Proto podle zákona tak nemohla být přijata ani hodnocena“, řekl listu mluvčí NSA Jakub Večerka. Odvolání ani opravné podání není možné.

“Samozřejmě nechceme nechat žádný sportovní svaz padnout. Proto s právními experty řešíme, jestli existuje legální možnost, jak finance basketbalové federaci poskytnout. Klíčové pro nás je, aby ta možnost byla transparentní a podle zákona,”

Loni Basketbal obdržel od státu 133 milionů, pátou nejvyšší dotaci mezi sportovními svazy. Letos jsou dotace na sport nižší.

Předseda Basketbalové Federace Miroslav Jansta věří, že se záležitost povede vyřešit. “Došlo k administrativní chybě při podání žádosti. Naši právníci komunikují s právníky NSA ohledně řešení dané situace, což s námi agentura řeší velmi pozitivně. Pro nás to zatím neznamená vůbec nic, federace normálně funguje. Všechno platíme, závazky dodržujeme a jsme zabezpečeni tak, aby to tak i pokračovalo“, řekl Jansta Blesku.


Source: České noviny – sport by www.ceskenoviny.cz.

*The article has been translated based on the content of České noviny – sport by www.ceskenoviny.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!