Były synonimem luksusu. Te komórki to prawdziwe relikwie lat 2000.

Cofnijmy zegarki do początku XXI wieku. Wtedy jeszcze nikt nie słyszał o iPhonie, a prym na rynku telefonów komórkowych wiodły takie marki jak Nokia czy Motorola. Oczywiście już wtedy miały konkurencję w postaci LG czy cieszącego się dziś ogromną popularnością Samsunga. Były to czasy, w których zobaczyliśmy również pierwsze komórki z aparatem czy dotykowym ekranem. Jednak prawdziwym wyznacznikiem luksusu były telefony stworzone we współpracy z domami mody takimi jak Prada, Versace, Giorgio Armani czy Dolce&Gabbana.

W ciągu ostatnich lat telefony ponownie zaczęły być kojarzone z modą, ale jako akcesoria. Jednak przed ponad dwudziestoma laty, same w sobie były produktami drogich marek naznaczone wymownymi logotypami. A zatem, aby przypomnieć sobie zupełnie inne status quo, oto pięć najbardziej niedorzecznych połączeń między modą a telefonem komórkowym, które mogły powstać tylko w latach 2000.

Baby Phat Motorola i833 von Kimory Lee Simmons

W czasach przed erą Kardashianek, Kimora Lee Simmons była wspaniałą modelką, bizneswoman, filantropką i projektantką mody. Marka Baby Phat Simmons – wprowadzona na rynek w 1999 roku – była jedną z najbardziej udanych marek odzieży damskiej prowadzonych przez celebrytki. Nie dziwi więc, że Simmons w 2004 roku współpracowała z Motorolą przy tworzeniu olśniewającego modelu popularnej już słuchhawki i833 – z prawdziwymi 0,4 karatowymi diamentami. W wydanym wówczas komunikacie prasowym Simmons powiedziała: “Zaprojektowałam ten telefon dla kobiet, które tak jak ja kochają różowy kolor, kochają diamenty i chcą się wyróżniać w modzie”. Różowa komórka kosztowała 699 dolarów.

Motorola Dolce & Gabbana xRAZR V3i

Pozłacana Motorola Razr firmy Dolce & Gabbana kosztowała 1 100 dol. ich została wydana w 2005 roku. Komórka z klapką jest dziś śmiesznie niedorzeczna i wygląda, jakby została dotknięta przez samego Midasa. Wyprodukowano tylko 1000 sztuk, które były dostępne wyłącznie w butikach D&G. Do każdego telefonu dołączony był preinstalowany klip wideo ilustrijący 20 lat historii D&G – a więc w zasadzie reklama.

Motorola RAZR V3, czyli najpopularniejsza klapka na świecie [Podróż w czasie]

Dziś przypomnimy sobie telefon, który trafił na rynek na długo przed erą Androida i iOS-u. A ważniejsze od trafienia na rynek było trafienie w serca…

Prada LG

Prada LG pojawił się w maju 2007 roku i był pierwszym na świecie telefonem z pojemnościowym ekranem dotykowym iw zasadzie stanowił wzór dla iPhone’a firmy Apple, który pojawił się na rynku kilka miesięcy później. Oprócz srebrnego logo “Prada”, nie jest tak naprawdę jasne, w jaki sposób słuchawka różniła się od innych telefonów LG. Niemniej jednak, były to lata 2000 i przedrostek “designerski” przeważał nad zaletami jakichkolwiek znaczących wysiłków w zakresie wzornictwa. LG Prada sprzedała się w liczbie ponad 1 miliona sztuk za 777 dol. każda, aw następnym roku pojawił się kolejny model z wysuwaną klawiaturą QWERTY.

Versace Nokia 8800

Nokia 8800 już w 2007 roku była uważana za telefon luksusowy – miała wysokiej klasy mechanizm suwakowy na łożyskach kulkowych i dzwonki skomponowane przez wpływowego artystę nagrywającego Briana Eno. Wszystko, czego można było wtedy chcieć od telefonu komórkowego. Następnie pojawiła się wersja wykonana we współpracy z firmą Versace, której obudowę zanurzono w 18-karatowym złocie, a na jej przedniej części umieszczono laserowo wypaloną głowę Meduzy Versace. Za tak “oryginalny” telefon trzeba było zapłacić 2 049 dolarów.

Samsung Giorgio Armani P520

Zapowiedziany na pokazie Armaniego w 2007 roku telefon Samsung x Armani z klapką był kontynuacją linii “telefonów wielkości karty kredytowej” firmy, wyposażonych w aparat fotograficzny o rozdzielczości trzech megapikseli i haptyczne sprzężenie zwrotne. Komórka kosztowała 1 100 dolarów. W oświadczeniu Armaniego z 2007 roku czytamy: “W równym stopniu wyrażamy swoje osobiste zdanie za pomocą telefonów komórkowych, które nosimy, telewizorów, które mamy w naszych salonach, jak i butów, torebek, które nosimy, czy wyposażenia wnętrz, które wybieramy”.

Konrad Siwik, Dziennikarz Komókomanii

Oceń jakość naszego artykułu: Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.


Source: Komórkomania.pl – artykuły i wpisy blogerów by komorkomania.pl.

*The article has been translated based on the content of Komórkomania.pl – artykuły i wpisy blogerów by komorkomania.pl. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!