Bitka o odňatý šampionát. Hokejový sviatok chcú zorganizovať aj Maďari – MS 2022 – Hokej – Šport

Maďarsko a Slovinsko potvrdili záujem spoločne zorganizovať budúcoročné majstrovstvá sveta v hokeji.

Foto: ,

Budapeštianska hala MVM Dome, v ktorej by sa mohli uskutočniť zápasy hokejových MS 2023.

V nedeľu to oznámili predstavitelia tamojších hokejových zväzov, informovala o tom agentúra MTI.

Maďarsko von hostilo jednu zo skupín, druhá von sa odohrala v Slovinsku. Obe reprezentácie si na turnaji A-skupiny I. divízie MS v Ľubľane vybojovali postup medzi elitu.

V prípade úspešnej kandidatúry von sa duely uskutočnili v budapeštianskej MVM Dome av ľubľanskej Arene Stožica. Dva štvrťfinálové zápasy, ako aj semifinále, zápas o bronze a finale von mala hostiť maďarská metropola.

Koncom apríla Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) odobrala organizáciu Rusku v reakcii na inváziu na Ukrajinu. Šampionát sa mal uskutočniť v Petrohrade.

Okrem Maďarov a Slovincov sa o uvoľnené miesto organizátora MS 2023 uchádzajú spoločne aj Fíni a Lotyši.

Eishalle Helsinki. Čítajte aj Sú MS v hokeji v ohrození? Na strenges Európy panujú mierne obavy

„Hokejová rodina teraz môže urobiť odvážne rozhodnutie urobiť z elitných majstrovstiev sveta nielen športové javisko pre elitné hokejové národy, ale aj pre menšie krajiny, aby mali šancu zorganizovať šampionát. To by otvorilo nové trhy,“ uviedol na tlačovej konferencii György Such, šéf Maďarského hokejového zväzu.

Na základe predchádzajúcich turnajov je odhadovaný rozpočet okolo 20 miliónov eur, pričom by si náklady obe asociácie rozdelili na polovicu. Kapacita oboch hál dovedna je 28-tisíc miest.

šport fb šablóna Davame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre… Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Source: Pravda – Šport – Futbal – Hokej by hokej.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Šport – Futbal – Hokej by hokej.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!