Bitcoin’in aynı gün iki kez 41.000 dolar barajını aştı! Devamı gelecek mi?


Bir kez daha, Bitcoin ( BTC ) fiyatı kritik 40.000 dolarlık fiyat bariyerini geçerek 16 Mart’ta rotayı tersine çevirmeden önce 41.500 doları aştı. Sonra 40.000 doların altına düştü fakat çok geçmeden 41.000 barajını yeniden geçti. Bu neyin işareti?

Bitcoin’in aynı gün iki kez 41.000 dolar barajını aştı! Devamı gelecek mi?

Gerçekten de, Bitcoin fiyatı 5 saatten daha kısa bir sürede 38.550 dolardan 41.465 dolara yükseldi ve bu da neredeyse 3.000 dolarlık bir değer artışını temsil ediyor. Bitcoin’in piyasa değeri, gevşemeden önce bu dönemde 55 milyar dolara kadar yükseldi.

CoinMarketCap’e göre, amiral gemisi dijital varlık, son 24 saatte %5 artışla ve BTC’nin toplam piyasa değerini 768 milyar dolara çıkarmak için 36 milyar dolarlık bir girişi takiben şu anda 41.000 doları aşan değu. Daha sonra hızla 39.000 dolar seviyelerine geri döndü ve ardından yeniden 41.000 dolar seviyelerine kadar hızla çıktı.

Bitcoin, bazıları arasında bir değer deposu olarak görülüyor
16 Mart’ta Doğu Standart Saati ile 14:00’te Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervinin faiz oranı değişikliklerini açıklaması bekleniyor, ki bu pek çok kişinin olası bir fiyat paradigması değiştiricisi olduğunu tahmin ediyor.

Bazı GözlemeRee Göre, Piyasanın Tahmin Edilen% 0,25 Oran Artışını Zaten Hesaba Kattığından Şüpheenilse de, Bunun, Bitcoin’i Bir Dearu Olarak Teşvik edebilecek Makro Enflasymalist Dinamiklerin Etkilerini Hafifletmek Için Çok AZ Şey Yapacağı Açıktır.

Fed Başkanı Jerome Powell, bu Ayın başlarında yaptığı açıklamada, Merkez bankasının Mart Ayı toplantısının tamamlanmasının ardından 40 Yilin en yüksek seviyesine Yükselen enflasyonla mücadele için politika faiz oranını çeyrek puan artırmayı planladığını duyurmuştu.

DailyFX analysiert Nicholas Cawley’e göre, küresel jeopolitik krizler uzun süreli ekonomik belirsizlik üretiyor.


Source: Teknolojioku Rss by www.teknolojioku.com.

*The article has been translated based on the content of Teknolojioku Rss by www.teknolojioku.com. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!