Biden nevezme späť vyhlásenie o tom, že Putin nemôže ostať pri moci – Svet – Správy

Americký prezident Joe Biden v pondelok uviedol, že nevezme späť svoje vyjadrenie o tom, že ruský prezident Vladimir Putin „nemôže ostať pri moci“. Odôvodnil to tým, že opisoval len svoje vlastné pocity a naďalej trvá na tom, že nevyzýva na zmenu režimu v Moskve.

TASR o tom informuje na základe správ agentúr AP a AFP.

„Chcem ujasniť, že som vtedy, a nerobím to ani teraz, nehovoril o zmene politiky. Vyjadroval som morálne pobúrenie, ktoré som pocítil voči tomuto mužovi. Za svoje osobné pocity sa neospravedlňujem“, uviedol Biden.

Šéf Bieleho domu zároveň uviedol, že sa neobáva toho, že by jeho vyjadrenie prispelo k eskalácii napätia v súvislosti s vojnou na Ukrajine. „Je to iba konštatovanie jednoduchého faktu, že takéto správanie je absolútne netolerovateľné“, dodal Biden.

Poznámku o tom, že Putin nesmie ostať pri moci, Biden vyslovil na konci svojho prejavu počas víkendovej návštevy Varšavy. Bidenove slová podľa AP šokovali mnohých amerických spojencov v Európe. Francúzsky Präsident Emanuel Macron napríklad povedal, že sám by takéto slová nepoužil.

Kremeľ v pondelok označil niektoré Bidenove vyhlásenia na adresu Putina za „alarmujúce“ a uviedol, že Moskva bude „naďalej pozorne sledovať“ vyjadrenia amerického prezidenta.

Čítajte viac Biden: Putin urobil na Ukrajine chybu, čaká nás ťažký a dlhý boj

Source: Pravda – Správy by spravy.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Správy by spravy.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!