Audi Q4 e-tron, geri dönüşüm çalışmalarının yeni yüzü olacak

Reiling Glas Recycling, Saint-Gobain Glass und Saint-Gobain Sekurit ile bir araya gelen Audi, kullanılamaz haldeki camları hayata döndürmek istiyor.

Üreticilerin elektrifikasyon dönüşümleriyle birlikte, sürece operasyonel faaliyetlerini de dahil etmesi çevre odaklı olumlu etkiyi bir katman daha yukarıya taşıyor. Özellikle geri dönüştürülebilir malzeme kullanımının bu tarafta çok daha fazla öne çıkacağı bir dönem bizi bekliyor. Sürdürülebilir Bir über Yeni otomobil camları üretmek için eski otomobil camlarının kullanılamıyor olmasından hareket eden Audi ve tedarikçi ekibi; Reiling Glas Recycling, Saint-Gobain Glass und Saint-Gobain Sekurit, hasarlı otomobil camlarının geri dönüşümü için öncü bir çalışmayı hayata geçiriyor.

Audi dönüşüm projesinden öne çıkan aşamalar

Günümüz dinamiklerinde atık otomobil camlarının veya panoramik sunroofların büyük bir kısmı içecek şişelerine veya yalıtım malzemelerine dönüştürülüyor. Bu projeyle, hasarlı otomobil camlarının yeniden kullanıma dönüştürülmesi başarılırsa, hem yenilerinin üretiminde daha az enerji kullanılacak, hem de kuvars kumu gibi birincil malzemelere olan talebin azaltılması mkün. Projenin ilk ayağında tamiri mümkün olmayan camlar Reiling Glas Recycling’te önce küçük parçalara ayrılıyor ve işleniyor. Otomobil camlarının, çarpışma güvenliği gibi konularda en katı gereksinimleri karşılaması gerekliliğinden hareket eden şirket, hasarlı camı orijinal kalitesine geri dönüştürmek amacıyla modern ve güçlü ekipmanlar kullanıor. Şirket, camdaki PVB (polivinil bütiral) plastik tabakalar, pencere kenarları, metaller, anten kabloları gibi cam olmayan tüm malzemeleri ayırıyor.Cam geri dönüşümü işlendikten ve olası tüm atık maddeler ayrıştırıldıktan sonraki adımda Saint-Gobain Glass, bu malzemeyi cam levhaya dönüştürüyor. Cam granül, kaynak ve rengin net bir şekilde doğrulanması için başlangıçta türüne göre ayrılıyor ve ardından özel kutularda muhafaza ediliyor. Malzeme, mümkün olan en saf, en homojen camı üretmek amacıyla camın temel bileşenleri olan kuvars kumu, sodyum karbonat ve tebeşirle karıştırılıyor. Plaka cam ilk önce her biri yaklaşık 3 x 6 meter olan dikdörtgenler halinde işleniyor. Daha sonra bu plakalar projenin üçüncü şirketi olan Saint-Gobain Sekurit, tarafından ek bir işlemle otomobil camı haline getiriliyor. Audi, pilot projesiyle önümüzdeki üç yıl içinde 30 bin tona kadar parçayı üretime geçirmeyi planlıyor.

Source: Teknoloji haberleri – LOG by www.log.com.tr.

*The article has been translated based on the content of Teknoloji haberleri – LOG by www.log.com.tr. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!