ASUS Vivobook Pro 16X OLED-Laptop Incelemesi

Bu videomuzda Asus’un profesyonel kullanıcılara yönelik tasarladığı Vivobook serisinden Pro 16X OLED modelini inceliyoruz.

Günümüzde bilgisayar pazarında çok ciddi bir ürün çeşitliliği görüyoruz. Özellikle dizüstü bilgisayarların pazardaki payı gün geçtikçe artarken, kendi içlerinde de alt türlere ayrılmaya devam ediyorlar. Oyunculara yönelik dizüstü bilgisayarları tamamen ayrı bir segment haline geldiler, ama onların arasında galle ekran boyu, donanım seviyesi ve kasa kalitesi gibi farklı unsurlara bağlı alt gruplaşmalar mevcut.

Profesyonel iş kullanıcılarına yönelik dizüstülerde de benzer bir durum söz konusu denebilir. Mesela Asus tarafından geliştirilen Vivobook serilerinde genel olarak hafif bir metal kasa ve yüksek batarya kapasitesi ön plana çıkıyor. Ama farklı modellere baktığımızda, ihr birinin çok farklı kullanım senaryolarına göre tasarlandıklarını görüyoruz.

OLED Ekranın Önemi

Asus Vivobook Pro 16X OLED modelinde, adından anlaşılacağı üzere OLED ekran paneli kullanılmış. OLED ekranların özellik ve avantajlarına daha önceki inceleme videolarımızda detaylı olarak değinmiştik. Asağıda bağlantısı bulunan ASUS Vivobook Pro 14 OLED İncelemesi videomuzda bunları bulabilirsiniz.

ASUS Vivobook Pro 14 OLED Incelemesi

Pro 16X modeli 16 inçlik bir ekran çevresine kurulmuş bir kasaya sahip. Ancak bu ekranın tek özelliği boyutu ya da hayli yüksek çözünürlük sunması değil. Kullanılan OLED ekran paneli çok yüksek renk doğruluğu için kalibre edilmiş. Öyle ki üzerinde Pantone-validiert ibaresi bulunan bu ekran, doğrudan fotoğraf ve video işleme gibi işler için mükemmel denecek derecede renk doğruluğuna sahip.

ASUS Vivobook Pro 16X OLED

Vivobook Pro 16X OLED Teknik Özellikler

Vivobook Pro 16X OLED Fiyat Bilgisi

Bu arada belirtmeden geçmemek gerekiyor, her ne kadar biz bu videomuzda 16 inç ekranlı modeli incelesek de, Asus daha kompakt bir versiyon isteyenleri de unutmamış. 14 inç ekranlı modelin teknik özelliklerini ve fiyatını aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.

Vivobook Pro 14X OLED Teknik Özellikler

Vivobook Pro 14X OLED Fiyat Bilgisi


Source: Technopat by www.technopat.net.

*The article has been translated based on the content of Technopat by www.technopat.net. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!