Apple opět rekordní: prodeje táhnou iPhony, daří se novým Macům a službám

Apfel vydal své finanční výsledky a vidíme, že společnosti se i mnoho let po smrti Steva Jobse opravdu daří. Firma má za sebou další rekordní čtvrtletí a může se pochlubit příjmy ve výši 97,3 Mio. USD. Pro představu, loni bis Q1/21 bylo 89,6 mld. USD, takže si firma polepšila oder 8,6 %. Rostly produkty (72,7 auf 77,5 Mio. USD, +6,6 %), tak především služby (16,9 auf 19,8 Mio. USD, +17,3 %). Na tuto oblast se Apple už hodně dlouho dost soustředí a začíná to nést své ovoce. Služby (různá předplatná a podobně) už tvoří více než pětinu příjmů společnosti, která tím snižuje svou závislost na prodejích hardwaru a zejména iPhonů. Ty byly kdysi produktem, na kterém celý Apple stál a padal, což je sice částečně pravdou i dnes, nicméně telefony dnes už tvoří “jen” 52 % příjmů firmy a závislost se tak snižuje.

To ale neznamená, že by prodeje telefonů šly dolů. Naopak, iPhony si polepšily, a to o 5,5 % na 50,6 mld. USD. Velkou radost Applu určitě dělá úspěch procesorů Apple M1 a produktů, které je obsahují, konkrétně tedy různých Maců (to však neplatí pro iPady). Prodeje Maců jdou nahoru a příjmy zde vzrostly o 14,6 % na 10,4 mld. USD. Důležité je i to, že zatímco prodeje PC padají (např. Lenovo spadlo o 10 %, HP dokonce o 16 % a Dell se s mírným +1% nárůstem udržel), tak Macy navzdory problémům a projevům čipové krize jdou nahoru. Moc se nedařilo tabletům iPad, které byly jedinou kategorií Applu, která spadla. Šlo o -2,1 % na 7,6 mld. USD. Slušně si vedly wearables, produkty Home a příslušenství, kde šlo o 12,4% nárůst na 8,8 mld. USD. Důležitý je hlavně celkový výsledný zisk, který činil 25 ml. USD (čistá marže 25,7 %).


Source: Svět hardware by www.svethardware.cz.

*The article has been translated based on the content of Svět hardware by www.svethardware.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!