AMD Ryzen 7000 „Raphael“ mit integriertem GPU-Takt von 5,2 GHz

AMD Ryzen 7000 “Raphael” se neu ukázal ještě stále ještě jako inženýrský vzorek s OPN kódem 100-000000666, který využívá jeden čiplet s osmi jádry, které mohou dosáhnout taktu 5,2 GHz. Od finálních verzí přitom očekáváme ještě vyšší takty, pokud jde o maximální turbo, neboť na všech jádrech mají Raphael dosáhnout alespoň 5 GHz. Ale to se teprve ukáže.

Občas také trochu zapomínáme na to, že AMD by melo v rámci svých CPU vůbec poprvé nabídnout i verze s integrovaným GPU, jež mimo své řady APU nikdy nevyužívalo. Zřejmě tu přitom nejde o žádnou novinku mezi inženýrskými vzorky, neboť stejný OPN kód se dle VideoCardz objevil už letos v lednu. A to je v podstatě dobrá zpráva pro ty, kteří doufají v ještě vyšší takty nových Ryzenů.

Můžeme identifikovat celou platformu, a sice referenční Splinter-RPL s AM5 a preedevším se pak ukázalo ID integrované grafiky, a sice AMD GFX1036. Jejích 512 MB paměti je pochopitelně jen část přidělené hlavní systémové RAM. Takty Zatím Netřeba Komentovat, ovšem právě id gfx1036 nám ukazuje, že toto igpu patří do Stejné rodiny jako Beige adnu · od garbiky na Desktopovvvves vredta und čZen čzen čzen ýzen ýzen ýzen ýZen ýzen ýzen nnga und grafiky nay nay nay čipech APU. Půjde spíše o nouzové řešení, nebo prostě grafiku pro ty, kteří vůbec neřeší její výkon.

S výkonnými integrovanými GPU generace RDNA 2 ale snad do konce roku přijdou desktopové verze APU Ryzen 6000G Rembrandt. Proslýchá se přitom, že AMD chce nejdříve na trh dostat právě procesory Raphael, a desktopové Rembrandt tak mohou následovat někdy ke konci roku.

Za zmínku stojí také jednoznačná identifikace iGPU generace RDNA2 v řádku AMD Rembrandt Radeon HD Audio, takže tu bezpochyby máme vzorek příštích Ryzenů. Ty by AMD mělo vyslat na trh nejspíše v září, ale o tom se snad dozvíme více už brzy díky prezentaci Lisy Su plánované na předtermín letošního Computexu. Šéfka AMD přitom slíbila, že bude mluvit io „příští generaci mobilního a desktopového hardwaru“.

Source: Svět hardware by www.svethardware.cz.

*The article has been translated based on the content of Svět hardware by www.svethardware.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!