AMD Ryzen 7000 kann die Modelle 7950X, 7900X, 7800X und 7600X unterstützen

Ryzen 7000 von tak dle Leakera měly obsahovat v první várce čtyři modely, a sice 7950X, 7900X, 7800X und 7600X. Právě jejich předchůdci z generace Ryzen 5000 také dorazili na trh jako první, čili výběr to není vůbec překvapivý a ukazuje se, že AMD asi nijak nijak nepozmění svou strategii. To znamená, že asi nebude po vzoru Intelu vypouštět na trh i low-endové modely patřící do nové generace, jejichž úlohu zastanou na trhu starší procesory.

Na rozdíl od generace Ryzen 5000 má ale AMD k tomuto kroku jeden pádný důvod. Ryzeny 7000 budou totiž podporovat pouze paměti DDR5 ai když jejich dostupnost se má už v druhé polovině roku zlepšit a ceny snížit, i tak budou jistě dražší než DDR4, což by nebyla vhodná kombinace k levným. Navíc nelze předpokládat, že nástupem generace Zen 4 se z procesorů Zen 3 stane nepoužitelný šrot, stále půjde o velice dobrá CPU.

Nástup modelů 7950X, 7900X, 7800X a 7600X tak vypadá vcelku reálně a otázka je spíše ta, zda se budou opět zvyšovat ceny. Půjde přeci jen už o 5nm čiplety, o jejichž výtěžnosti nic moc nevíme, ale aspoň by měly být menší než 7nm čiplety. IO čip už bude tvořen 6nm technologií, čili ne v továrnách GlobalFoundries, ale už také u TSMC, přičemž ten i kvůli integrovanému grafickému jádru má být v podstatě stejně velký jako 12nm IO čip (ca. 125 mm2).

A právě o cenách Greymon55 také trošku spekuluje a mluví o doporučené ceně modelu 7950X ve výši 5999 RMB, což by mělo být ve skutečnosti o trošku men než v případě 5950X (6049 RMB). Na ceny je však nyní opravdu ještě brzy a lze předpokládat, že ty budou s konečnou platností stanoveny až mnohem později.

Ryzen 9 7950X von pak měl být právě onen až 170W procesor se 16 jádry coby vrchol své generace, přičemž o ostatních nevíme vůbec nic, i když se dá usuzovat, že půjde opět o modely se 12, 8 a 8.

Tato informace je založena na prezentaci nové platformy pro jisté čínské distributiony a prodejce, kde bylo dané datum uvedeno, čili tu nejde jen o nepodloženou spekulaci nějakéholakera.


Source: Svět hardware by www.svethardware.cz.

*The article has been translated based on the content of Svět hardware by www.svethardware.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!