AMD FidelityFX Super Resolution 2.0 ist ein Update für die ganze Welt

AMD právě dnes vyslalo do světa nové ovladače Adrenalin-Edition 22.3.1které nabízí technologii Radeon Super Resolution, jež však bohužel dle poznámek nefunguje na integrovaných Radeonech, ale pouze na samostatných Radeonech RX 5000 a 6000. Je zu škoda, neboť právě na APU bychom mohli takovou takovou

Samotné hry pak musí nabízet exkluzivní režim plné obrazovky, aby bylo možné použít Radeon Super Resolution, což je v podstatě univerzálně fungující FidelityFX Super Resolution 1.0. A právě tato technologie bude relativně brzy k dispozici ve verzi 2.0.

AMD verwendet das FidelityFX Super Resolution 2.0-Netz auf meinem Computer, ist eine hochentwickelte Technologie, eine Universitätsbude, eine neue Jako-DLSS-Plattform mit spezialisierter Hardware (Jádra Tensor) und eine Grafik-Shadery. Ty mají i jiné karty, a tak bude FSR 2.0 stejně jako verze 1.0 na nich také fungovat, což znamená dle ComputerBase i Intel Arc Alchemist und NVIDIA GeForce.

Od samotného AMD se ale zatím dozvíme jen zcela základní věci spojené konkrétně s titulem Deathloop.


Sami si můžete stáhnout výše uvedené snímky, které byly uploadovány v rozlišení 2500 x 1406 a ukazují jednak výchozí kvalitu v nativně renderovaném 4K, pak režim quality na FSR 1.0 a to Samé na FSR 2.0. Všechny obrázky jsou zvětšeny na 300 procent, aby vynikly rozdíly.

Ein pokud AMD tyto výsledky nijak nepřibarvuje, je třeba říci, že FSR 2.0 vypadá výtečně av několika ohledech předčí i nativně renderovaný obraz ve 4K. Stačí se podívat na kabely či kontrastní hrany objektů, které jsou s FSR 2.0 lépe vyhlazené a dokonce i textury jsou detailnější. Na druhou stranu to vypadá, že to FSR 2.0 s ostrostí možná až moc přehání, jak je vidět v pravé části snímků, když se zaměříme na onen červený objekt či texturu a jeho barevný přechod u spodního rohu. Ten je v nativním 4K zcela hladký a plynulý, zatímco s FSR 2.0 je vidět proužkovaný gradient. Celkově vzato je ale výsledek FSR 2.0 velice dobrý, ostatně ani moderní verze DLSS nejsou zcela bez chyb.

Ještě si ale s hodnocením počkáme na to, až bude FSR 2.0 opravdu k dispozici. Zvědaví můžeme být na to, jak se předvede v pohybu (výše uvedené video není moc průkazné) a také jaké to bude s nastavením nižšího vstupního rozlišení, čili v nižších kvalitách. AMD je však zatím na cestě ukázat, že to jde i univerzálně a bez AI.

Ceny souvisejících / podobných produktů:Source: Svět hardware by www.svethardware.cz.

*The article has been translated based on the content of Svět hardware by www.svethardware.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!