Aicina atcelt prasību pēc vakcinācijas sertifikāta tirdzniecības centros / Diena


Vēstulē norādīts, ka Latvijā Covid-19 viruss vienlīdz bieži skar gan vakcinētus, gan daļēji vakcinētus vai nevakcinētus cilvēkus, Tāpēc tirdzniecības nozares ierobežojumi – veikalu dalījums „zaļajā“ un „sarkanajā“ režīmā – zaudējis epidemioloģisku pamatojumu. Vienlaikus strauji tuvojas brīdis, kad Latvijā spēkā stāsies noteikumi par vakcinācijas sertifikātu derīguma terminu, kas tirdzniecības centriem draud ar ievērojamu pircēju skaita samazināšanos un kārtējiem finansiāliem zaudējumiem, par kuriem kompensācijas ValRS netiek nodrošinātas.

Kā minets vēstulē, Slimību profilakses un kontroles centrs ziņojis ka, salīdzinot infekcijas izplatības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju vakcinēto, balstvakcīnu saņēmušo un nevakcinēto Vai daļēji vakcinēto cilvēku Vidu pagājušajā Neděla, Covid-19 infekcija konstatēta vienlīdz bieži gan vakcinētiem, gan nevakcinētiem un daļēji vakcinētiem cilvēkiem Lettland[1].

„Tirdzniecības centri visu pandēmijas laiku, arī šobrīd, atbalsta faktos balstītu ierobežojumu ieviešanu un drošības pasākumu realizēšanu veikalos, lai pasargātu sabiedrības veselību no vīrusa izplatības. Tomēr, ņemot vērā jaunākos saslimstības datus un Tendenzen, nozares pārstāvjiem Nakas secināt, ka no 15. novembra spēkā esošie ierobežojumi, Kas Sadala tirdzniecības vietas „zaļajā“ un „sarkanajā“ režīmā, kā arī Pirmas un OTRAS nepieciešamības preču veikalos, ir zaudējuši epidemioloģisko pamatojumu un būtu jāatceļ“, norāda Mārtiņš Vanags, Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses (NĪAA) valdes priekšsēdētājs.

Tāpat NĪAA amatpersonām nosūtītajā vēstulē izceļ tuvojošos 15. februāri, kad spēkā stāsies noteikumi par vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņu. Šobrīd valstī no vakcinācijas procesu pabeigušiem iedzīvotājiem balstvakcinējies ir tikai 31%[2] – tādējādi jau pavisam drīz tirdzniecības centri var zaudēt 69% potenciālo apmeklētāju. Nozarei, kas jau šobrīd cieš vairāku miljonu eiro lielus zaudējumus ik mēnesi, tas var rezultēties ar uzņēmumu slēgšanas vilni, nesot zaudējumus valsts budžetā un palielinot bezdarbu Latvijā.

„Kamēr pie mums tirdzniecības ierobežojumi ir nemainīgi jau vairākus mēnešus, redzam, kā citas Eiropas valstis, piemēram, Igaunija un Dānija, ierobežojumu atceļ, ļaujot uzņēmējiem sākt atgūšanos no. Tas liek Latvijai zaudēt pievilcīgumu gan uzņēmēju, gan potenciālo investoru acīs, un, mūsuprāt, šī situācija ir nekavējoties jālabo“, papildina Mārtiņš Vanags.

[1] https://covid19.gov.lv/aktualites/pagajusaja-nedela-latvija-covid-19-inficeto-gadijumu-skaits-strauji-pieaudzis-par-991

[2] https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/lidz-sim-vakcinaciju-pret-covid-19-sakusi-7073-iedzivotaju.a439860/


Source: Diena.lv by www.diena.lv.

*The article has been translated based on the content of Diena.lv by www.diena.lv. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!