Aby dokázal nedostatečné zabezpečení, admin smazal čtyři servery a za odměnu dostal sedm let v base


Asi to nebyl nejlepší způsob, jak hlavouny upozornit na laxní a špatné zabezpečení.

Administrátor Han Bing pracoval u makléřské společnosti Lianjia, byl svědomitý a když odhalil bezpečnostní díry v systému, snažil se na ně upozornit vedení. Jenže ti ignorovali jeho pokusy o nápravu, tudíž Han začal být laxní, pasivní, chodil pozdě a odcházel brzo. Zkrátka neměl jediný důvod se strhat, když zaměstnavatel projevil takové pochopení a snahu o vyřešení problému.

Jak se dalo očekávat, Han se poté pořádně dožral a smazal data ze čtyř firemních serverů. Jenže byl pouze jedním z pěti adminů, kteří měli k cenným datům přístup. Když tedy začalo pátrání po zločinném géniovi, čtyři admini ihned předali své stroje k inspekci a Han odmítl s tím, že má na PC soukromé informace. To samo o sobě vrhlo stín podezření. Nakonec se přišlo na to, že v systémových lozích zůstalo jméno Bingova notebooku „Yggdrasil“. Sesbírané důkazy navíc vyloučily ostatní čtyři adminy a tak klec spadla na Binga. Odměnou za snahu o zlepšení bezpečnosti je sedmiletý pobyt v bezpečnostním zařízení zvaném věznice. To asi není výsledek, který Han plánoval.

Zdroj: Computerspieler


Source: Pctuning – Všechen obsah by pctuning.cz.

*The article has been translated based on the content of Pctuning – Všechen obsah by pctuning.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!