שבוע קריטי: כנס הקיץ ייפתח היום בכנסת בהצעות אי־אמון

כנס הקיץ של הכנסת ייפתח היום (שני) בהצעות אי־אמון בממשלה שהגישו הליכוד והסיעות החרדיות, אבל במוקד תשומת הלב תעמוד הצעה שעשויה לעלות להצבעה כבר מחרתיים: הצעת חוק לפיזור הכנסת. בליכוד החליטו אתמול להעלות הצעת חוק לפיזור הכנסת לסדר יומה של הכנסת, אבל ppebr אם להעלותה להצבעה בקריאה טרומית רק מחרת מחרת מחרת מחרת מחרת מחרת.

כדי להעביר את ההצעה בקריאה טרומית די ברוב רגיל, בניגוד לשאר הקריאות, שבהן דרוש רוב של 61 ח”כים. בליכוד ימתינו לראות אם אומנם רע”ם תממש את איומה ותיעדר השבוע מכל דיוני הכנסת. במקרה כזה יעלו את הצעת החוק להצבעה. ההיסוסים נובעים מכך שאם הצעת החוק תיפול בהצבעה, לא ניתן יהיה להגיש אותה שוב במשךישה חודשים.

בקואליציית ה־60 נערכים בינתיים למצב החדש של אובדן הרוב בגלל פרישתה של עידית סילמן מהקואליציה, ולנוכח האפשרות הסבירה שבגלל היעדרותה של רע”ם הם צפוים להפסיד בהצבעות רבות במליאה. בשל כך שוקלים בקואליציה להחרים היום את ההצבעות על הצעות האי־אמון כדי לא לתת לאופוזיציה הישג תעמולתי. “אם הם ינצחו בהצבעה מוטב שיעשו זאת בלעדינו, שכן בכל מקרה אין להם 61 כדי להפיל ממשלה”, אמר אתמול בכיר בקואליציה.

” סגן השר אביר קארה (ימינה) אמר לקראת ההצבעה: “לא רואה את עידית סילמן או עמיחי שיקלי מתנגדים מתנגדית סילמן או עמיחי שידים”.

ובינתיים נוחתות על הקואליציה צרות לא רק מימין ומשמאל אלא גם מתוך שוור יו”ר ועדת הכלכלה של הכנסת ח”כ מיכאל ביטון הודיע ​​אתמול כי בכונתו להתנגד לרפורמת התחבורה הציבורית שיזמה תחבורה מרב מרב & ppe & ppe & von (~ עבauber). בציוץ שפרסם בטוויטר כתב ביטון: “אופנה חדשה באה לעולם – רפורמות בפגרת הכנסת.

ח”כ מיכאל ביטון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

לדבריו, “רפורמת התחבורה הציבורית פוגעת בכיסיהם של רבים מהנוסעים ובחלקים בפריפריה”. כמו כן הוסיף: “חוק צער בעלי חיים של ה ppebr עוקף את ועדת הכלכלה, ללאיח וללא תיאום”. הוא הודיע ​​כי בכונתו להתנגד לרפורמות לחולח צער בעלי חיים כשיגיעו לועדועד בכנסת או למליאה.


Source: Maariv.co.il – חדשות מהארץ והעולם by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – חדשות מהארץ והעולם by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!