סובארו פורסטר מוכיח שוב שיש לו יכולות שטח אמיתיות

סובארו פורסטר, שהוצג לפני 25 שנה, אי־אז ב־ 1997, הוא קרוסאובר, רכב פנאי שטח, בעל הנעה כפולה, 4×4, שמספק הנאה בנסיעה. למעשה, הוא אחד מכלי השטח הטובים הנעים בכבישי ישראל, והוא בעל יכולות שטח & arfת, לעומת מרבית הג’ beginnen פים נעים בכבים בכביש. למרות צורתו הגמלונית בעבר – קצת סטיישן קצת מרובע – הוא נמכר במספרים יפיי. הסחירות המטורפת שלו הפכה אותו לרכב פנאי מהמבוקשים בשוק היד השנייה. הדור החמישי שלו (ske), שהוצג ב־ 2019, התבסס כבר פלטפ הפלטפורמה הגלובלית של סובארו לאחרונה הוא עבריחת פנים.

מבין ארבע רמות הגימור של פורסטר – Z ,X ,XS ו־SPORT – לקחנו למבחן את האחרון. השינוי הבולט ניכר ביחידות התאורה הקדמיות, שיישרו קו עם שאר דגמי סובאווו. גם הפגושים השתנו וקיבלו צורה “קרבית” יותר, לרבות בתי נורות הערפל. מאחור פגשנו יחידות תאורה חדשות. פורסטר אומנם נראה עתה מנופח יותר, אך הצורה הכללית שלו נשמרה. ספק אם מישהו ברמזור ישים לב להבדלים. ברמת הגימור Sport יש גם פסי קישוט כתומים־אדומים סביב הרכב בחלקו התחתון ועוד נגיעות כתומות בבסיסי הגגון. מסגרת שבכת הגריל והדלת האחורית מושחרות. גם חישוקי הסגסוגת בגודל 18 אינץ’ מושחרים.

פתיחת דלת הנהג חושפת פנים רכב מוכר, כמעט שינויift ניכרים לעין, כשהמוטיב של & blich פס & כת & רד; החוגה למצבי X, מצבי נסיעה בשטח, נצבעה אף היא בצבעים הנ”ל. איכות החומרים טובה, ולא מעט חיפויים רכים עוטפים את הדשבורד ודלתות הרכב. דיפון הדלתות בבד התואם לבד של המושבים הנאים ושילוב הבד עם העור נראה טוב. מושב הנהג גדול, חשמלי , נוח ואוחז היטב את הגוף.

” ” פתיחת וילון הסאן־רוף מעל נעשית ידנית. ליד מתג פתיחת הסאן־רוף מצאנ Was? למהנדסי סובארו פתרונים. ייתכן שנגמר להם המקום בשל כמות הלחצנים בדשבורד.

לוח המחוונים אנלוגי, כמו של פעם, עם מסך קטן במרכז לתצוגת מידע. תפעול המסכים לא אינטואיטיבי. מצאנו שני חיבורי USB עמוק מתחת לקונסולה עם גישה מעט בעייתית. טעינה אלחוטית? לא כאן.

מאחור המושבים נוחים, ויש פתחי מיזוג. סובארו פורסטר הוא רכב מרווח מאוד לכלל הנוסעים בזכות בסיס גלגלים של 2.67 מטר, רוחב 1.815 מטר, וגובה 1.73 מטר. פתיחת דלת תא המטען החשמלי חושפת תא עצום בנפח 520 ליטר. עם קיפול המושבים האחוריים הוא מכפיל את גודלו. ברמת האבזור Sport תקבלו גם כיסוwor גומי להגנה על דיפוני תא המטען התואם את הגומי המחפה את מפתח הטעינה.

סובארו פורסטר (צילום: יצרן)

לחיצה על כפתור ההנעה וצליל בשרני של מנוע בנזין נשמע. זהו שינוי מרענן מכלי הרכב החשמליים. בחרטום שוכן מנוע הבוקסר המוכר בנפח 2.5. זהו מנוע אופקי עם ארבע בוכנות שעובדות זו מול זו. המנוע נמוך בתא המנוע, וזה תורם להורדת מרכז הכובד ולהעברת כוח יעילה.
למנוע הבוקסר 182 כ”ס המושגים ב־ 5.800 סל”ד, לא מעט סל”ד, ו־ 24.3 קג”מ ב־ 4,400 ־ 1,800 סל”ד ה & arf הarf קבה סלה הanis ההera ה & קבarf. הגז ויוצאים לדרך.

רעשי המנוע הבשרני כמעט אינם חודרים פנימה במהלך הנסיעה, כל עוד אתם משיי & במvon רות עירונית. בכביש המהיר, כשהרגל לחצה חזק יותר על דוושת הגז, רעשי המנוע חדר עם זאת ח חייבera להודות שמדובר בצליל נעים לאוזנם של חובבי רכב ונהיגה, כךין תלונות. סובארו פורסטר מגיב יפה לכל לחיצה, והשיוט בו נעים. בזכות כיול מעולה של מערכת המתלים התחושה היא של “ריחוף”. תיבת ההילוכים טובה, אם כי יחסי העברת ההילוכים מתמשכים, כצפוי בתיבה רצ. מזל שיש פה שיפטרים להעברת הילוכים מאחורי ההגה המאפשרים תזמון ידהרע להנע להני כפתור si בהגה מאפשר ממצב ממצב ספורט מתון למצב חד, שנותן תגובות העברת הילוך ומנוע אגרסיבים יותר ומשפיע על צריכת הדלק דלקיבים יותר ומשפיע עליכת הדלק.

פורסטר מצויד במערכת הבטיחות Sehvermögen הטובה, שעברה עדכוני תוכנה ששיפרו את ppebr ו תגauber סכני סכנה את השמירה על נתיב בעיקולים. כביש מהיר הוא מקום מצוין לבדוק את מערכות הבטיחות: מערכת ה br. בקרת השיוט האדפטיבית פעלה היטב, אם כי נדמה שהמערכת שמרה מרחק רב מדי והאטה את רכב גםהיה רחוק מהרכב שלפניו; שמירת הנתיב עבדה מעולה והחזיקה את הפורסטר במרכז נתיב גם בעיקולים במהירות תלת־ספרתית.

מבחינתי, המערכת ppe & stung של ־ ה־ Sehvermögen היא מנגנון “זחילה בפקקים” שעובד מצוין ופעיל ממurfrecht

” מערכת בקרת ירידה במדרון עובדת מצוין. פורסטר נולד לשטח מורכב יותר משמורה בזכות מרווח גחון של 22 ס”מ, הנעה כפולה ומערכת X Mode, שהופכת אותו לחיית שטח אמיתית. מערכת ההנעה מחלקת היטב את הכוח, ומי שכייל את המתלים לשטח צריך לקבל פרס נובל לכיול מתלים. פורסטר מתגלה בגדולתו בעיקר בעיקולים בשטח, כאשר שלדת הרכב ושאר המרכיבים מחזיקים היטב את הרכב.

” יש שני מצבים: שטח/בוצי ושלג, והפעלת מצב זה נוטלת את הפיקוד על מערכת ה־AWD, המנוע ותיבת ההילוכים, תפעיל מערכת בקרת מדרון ותשמור על קצב התקדמות מבוקר, שיסייע לנהג להתמקד יותר בהיגוי ופחות במערכות אחרות. בנוסף, במסך המידע מעל הדשבורד נקבל נתוני זוויות של הרכב בשטח. יהיה מעניין לבחון את המערכת בחורף, בשטח בוצי. “

בסיום נסיעת המבחן, עמדה צריכת הדלק הממוצעת המשולבת עירוני־בינערוני ושטח, על 11 קילומטרים לליטר סביר בהתחשב במחירי הדלק. ציון הבטיחות הישראלי עומד על 7 מתוך 8, אם כי דירוג הזיהום של הרכב עומד על 14 מתוך 15. לא בטיחות, לא כך ר ר מתוך מת מתachs.

לא בכדי פורסטר קיבל מקום של כבוד בקהילת נהגי השטח בישראל. מדובר ברכב שיכול לתת שיעור בשטח לשאר רכבי הפנאי שהם רק בכאילו פנאי שחי. בעולם החשמלי, פורסטר נחשב לרכב של פעם פעם עם רעש מנוע אמיתי שחודר לתא ppe br. צר דלק סבירה. טוב יהיה אם תפעול המערכות יעבור למסך, אבל זה באמת הדבר השלילי היאיד שממעול פורסטר Sport, רמת הגימור הגבוהanten ביותר שנבחנה, מתומחר בכ־ 212.900 שקלים, לא כסף כסף אבל לא מעט מעט תמורה. מי שמחפש רכב פנאי שטח שימושי עם הנעה כפולה ויכולות שטח נדירות בעולם שהולך ומתחשמל על דרך דרך דרך ה ondכא ה ה ה ה ondכא ה ה ה ondכא מ ה ה ה ondכא מ כא כא כא כא כא &öch das 
// ליאור אמסילי

חדשות ואירועים

חברת האוטו־טק הגלובלית questar, משיקה טכנולוגיה בלעדית לחיזוי בריאות הרכב ומשנה בכך חוקי המשחק הנהוגים בעולמותוטוטיב הנהוגים בעולמותומיב. לראשונה, יתאפשר שינוי תפיסתי בתחזוקת הרכב הנהוגה כיום, מכללית לחזויה ופרטנית, ppe & תאמת לצרכ & למ & למ & של; טכנולוגwor Questar הוצגה לראשונה בישראל, בתערוכת אקומושן, אשר התקימה ב־ 11 במאי בגני התערוכה בתל אביב.

קבוצת לובינסקי מכניסה את מהפכת הרכב החשמלי אל עולם כלי הרכב המסחרי{ ” E־BERLINGO Preis: 178.990 שקל, E־JUMPY משווק בשלוש, החל מ־264,99.

סיטרואן E-BERLINGO (צילום: יצרן)סיטרואן E-BERLINGO (צילום: יצרן)

Source: Maariv.co.il – רכב by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – רכב by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!