מנסור עבאס: “רע”מ לא תפרק את הממשלה ולא תהיה הסיבה להפלתה

יו”ר רע”מ חבר הכנסת מנסור עבאס התראיין לעיתון הסעודי “אילאף”, בראיון שפורסם הבוקר (שישי) והצהera: “רע”מ לא ממשל vonממשלbür. אנחנו לא נהיה הסיבה להפלתה. “

בראיון, שנערך בביתו של ח”כ עבאס בכפר מע’אר שבגליל, הוא התייחס למצב הביטחוני המתוח, בדגש על העימותים בין מתפרעים במסגד אל-אקצא שבהר הבית לבין כוחות הביטחון ואמר כי “הנושא עוסק בבעיה דתית, אני פועל עם מלך ירדן עבדאללה ועם גורמים נוספים כדי למצוא פתרון”.

מהומות בהר הבית (Foto: REUTERS/Ammar Awad)

עבאס יצא נגד הביקורות שהושמעו נגדו ונגד רשימתו, בעקבות הכניסה לקואליציה, בדגש על גורמים בעולם הערבי שכינו זאת “בגידה ולקיחת חלק בממשלת האויב”: “ההנהגה הפלסטינית התעלמה מערביי ישראל עוד בוועידה הלאומית של שנת 1987 ולאחר מכן בהסכמי אוסלו, אז מי הם שיבקרו את רע”מ? ” צריך לזכ ערביי ישראל יודעים לנהל את ענייניהם”.

עבאס ציין כי אף קיבל ביקורת מבית: “אחד הקרובים לי אמר לי שהצטרפות לממשלה היא התאבדות, אבל כל מה שהבטחנו לפני הבחירות אנחנו עושים. אמרנו שנלך לשותפות פוליטית, לא הבטחתי שזה יהיה עם השמאל, אלא במסגרת פתוחה. החברה הערבית ידעה מה התוכניות שלנו עוד לפני הבחירות ונתנה לנו את המנדט לזה”.

יו”ר רע”מ התייחס גם להצלחתו היחסית בפוליטיקה הישראלית וטען כי היא נבעה דווקא משיתוף הפעולה שלו עם הצד הימני בישראל: “פתחתי בדיאלוג עם נתניהו קודם כל. היה משא ומתן עד לרגע בו חתמתי על ההסכם הקואליציוני. נתניהו עוד דיבר איתי בטלפון וניסה לשכנע אותי לי ללכת לצד הזה, אלא להיות בצד שלו”.

הוא אף ביקר את איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ ‘שהתנגדו להצטרף לקואליציה שתיתמך ד ידי רע”מ: “הם גזענera צ &elden פאש era. ” “


Source: Maariv.co.il – פוליטי – מדיני by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – פוליטי – מדיני by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!