מומחה מסביר: כך תתנהלו עם השקעות אלטרנטיביות בשווקים

שני דברים מאפיינים אותנו בהיבט ההשקעות: הראשון הוא אורינטציה גלובלית, שכן מאז מתמ & מתמ & ת appת ק & מר שלנ Oh בש & בigh; והשני הוא המקום המשמעותי שתופסות אצלנו השקעות הפרטיות – מה שמכונה גם “השקעות אלטרנטיביבות”. כך א

“בשנה־שנתיים האחרונות הנושא של השקעות אלטרנטיביות זוכה ליותר תהודה, אבל זה תחום שאנו עוסקים בו כבר שנים רבות, והוא מהווה חלק משמעותי מהתיקים שאנו מנהלים”, מסביר פלג.

“השווקים הפיננסיים הם תנודתיים ולאחרונה הם סובלים מאי־יציבות יתרה, עוד לפני שפרצה הלחימה באוקראינה, זאת על רקע האינפלציה הגבוהה והציפיות להעלאות הריבית. המלחמה רק החמירה את המצב. בגלל זה חשוב להדגיש שיש מקומות אחרים שאפשר להשקיע בהם, ולא רק בשוק ההון התנודתי .

“השקעות אלטרנטיביות תמיד היו חלק משמעותי אצלנו”, מדגיש פלג. ”הדרך הכי טובה להגדיר השקעה אלטרנטיבית או פרטית היא לטעון שמדובר למעשה בכל שהוא לא”ח, מנית או מזומן, שהוא לא & assi סח & מנ & מנ של brickק. זה יכול לכלול השקעות בנדל”ן, בתשתיות, בחוב פרטי או במניות של חברות פרטיות (מה שמכונה ‘פרייבט אקוויטי’) – אלה הן השקעות לטווח ארוך. מה שמאפיין את ההשקעות האלה זה שהן לא נזילות ולא סחירות. יש השקעות שמאפשרות למשקיע לצאת אחת לתקופה, ויש כאלה שאתה סגור בהן לחמש או לשבע שנים”.

“מה שכן, כרטיס הכניסה להשקעות האלה הוא גבוה יחסית ולא תמיד מתאים לכל משקיע, כי צריך סכום משמעותי. זה שוק שהיה מיועד בעבר בעיקר למשקיעים מוסדיים, ובשנים האחרונות יש יותר אפשרויות למשקיעים פרטיים להיכנס, אבל הסכומים יותר גבוהים ולפעמים יש מגבלות רגולטוריות, וחשוב לדעת את כל הפרטים האלה לפני שנכנסים לזה”.

ניסיון בינלאומי
קלאריטי קפיטל (לשעבר kcps) נוסדה בשנת 2006 על ידי טל קינן, דיויד שטיינהרדט ג’beginnen “

השותפים בחברה הם בעלי רקע עשיר בתחום הפיננסי ורובם עבדו בחו”ל, כמו פלג, שמחזיק בתואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת אוקספורד, ובעברו אף היה מנהל השקעות בכיר בחברת Gartmore בלונדון וראש תחום השקעות בינ”ל בחברת גמולות (מקבוצת בנק הפועלים).

“זה מתקשר לאוריינטציה הגלובלית שלנו”, אומר פלג. “האנשים פה בעלי ניסיון בשווקים בינלאומיים ובגופים פיננסיים מהשורה הראשונה, שיודעים לתת שירות בניהול השקעות, במיוחד לאנשים ומשפחות בעלות עושר, בישראל ובארה”ב, וכן לארגונים, קרנות פילתרופיות, נאמנויות וגופים אחרים”.

קלאריטי קפיטל ניהלה בעבר כמה קרנות השקעה אלטרנטיביות, כשùwor לפני כשנתיים זכתה החברה במכרז מדינה נוסף – להקמת קרן השקעות בשיתוף עם הבנק הבין־אמריקאי לפיתוח, וזיע בחוב שלוrecht של תשת & ז ז בדר & chesבדר בדר & antwort בדר & arfם בדר בדר & ESika בדר בדר & antwort בדר בדר & örder בדר בדר & antwort.

“אחד היתרונות שלנו הוא שאנחנ “יתרון נוסף הוא שבזכות הקשרים ארוכי השנים שפיתחנו עם הגופים שמנהלים קרנ הקרנות וane שקעות אנחנומ רב & י & יhaltung קטנהיכנס בסכומ רב & יappם שלנה & שקע בסכומ בסכומ בסכ app יauber.

בùwor “

פלג מדגיש את היתרונות בהשקעה אלטרנטיבית בהשוואה לאפיקים אחרים. “מזה זמן ששוק אגרות החוב הוא קשה”, הוא מפרט. “ב־ 2021 מדדי האג”ח הגלובלים ppe & של & שלילים, וכך גם השנה, אבל אם השקעת בחוב פרטיג שזוא גם & אלטרנטapp אלטרנטיב & כ & תש & אhaltung”.

“השקענו בקרן המנוהלת על ידי גוף אמריקאי גדול, שנותן הלואות כנגד נדל”ן בארה”ב, כמו משכנתה ראשונה על נכס נדל”ן ונכסים מסחרולים. יש לי שעבוד ראשון על הנכס, ואם בעל הנכס שלם ישלם את הריבית ויחזיר את ההלואה, אני לוקח לו את הנכס. זו השקעה דפנסיבית. יכול להיות מצב שמחירי הנדל”ן יירדו, אבל הם צריכים לרדת הרבה כדי שההלוואה שלי לא תהיה מכוסה. הנקודה היא שבהשקעות אלטרנטיביות יש לי יכולת לייצר תשואה יחסית יציבה ולהיות פחות תלוי בשוק הסחיר”.

“זה נכון שאם אתה משקיע, לדוגמה, בקרן הון סיכון, היכולת של חבר “במקרה של השקעות אלטרנטיביות השוק הסחיר עדיין משפיע על התשואות, אבל זה לא משפיע מהיום למחר. במקרה זה, מה שחשוב זה איך השוק ייראה בעוד כשבע שנים, כשאותן חברות יגיעו לשלב בשלות. אני לא צריך את השוק כרגע, אני צריך את השוק בעוד 5 ־ 10 שנים בשביל ההשקעות שאני עושה.

אנרגיה סולרית בישראל (צילום: רויטרס)

תשתיות ואנרגיות מתחדשות
לדברי פלג, אחד הנושאים החמים כיום בשוק השקעות האלטרנטיביב & ת הוא תשתיות, תחום שתה תא תאה תא תא & קלאר & קלאר & קלאר & קלאר & ats קלאר קלאר & קלאר & קלאר & קלאר & ats קלאר קלאר & קלאר & קלאר & קלאר & קלאר & ats קלאר קלאר & קלאר & קלאר & קלאר & קלאר Oh, קלאר קלאר & קלאר & קלאר & קלאר; “זו קרן לטווח ארוך עם סיכון בינוני, והיא יכולה לייצר תשואה דו־ספרתית”, .

“בעקבות משבר הקורונה, יצא הממשל בארה”ב עם תוכנית להשקעה בתשתיות. ” בעבר, כשאנשים דיברו על תשתיות, הם בעיקר התכונו לכבישים ולמחלפים, אבל ppe ם תשת & ת גם.

“השקעות באנרגיות מתחדשות גם נחשבות להשקעה בתשתית”, מדגיש פלג. “מלבד נושא משבר האקלים, עלה לאחרונה גם האספקט הגיאו־פוליטי: בגלל המלחמה הרוסית באוקראינה, זינקו מחירי הנפט והגז הטבעי. רוסיה מחזיקה את אירופה בצוואר בגלל תלותה באנרגיה הרוסית. כדי להשתחרר ולהבטיח את בטחונן האנרגטי, צריכות מדינות אירופה להשקיע ולפתח עוד את התשתיות של האנרגיות המתחדשות”.

לדבריו, השקעות בהון סיכון נמצאות אף הן בפוקוס: “יותר ויותר קרנות הון סיכון מתמחות היום בסקטורים ספציפיים. אנחנו, לדוגמה, השקענו בקרן שמתמקדת בתחום הפינטק, טכנולוגיה פיננסית. זה תחום מעניין עם התפתחויות דרמטיות. הטכנולוגיות החדשות עושות שינוי משמעותי בתחום הפיננסי, והבנקים “

” כמו כן, השקענו גם בקרן שעוסקת במדיה־טק, טכנולוגיה בענף המדיה והתקשורף. מישראל יצאו לא מעט חברות מצליחות בתחום הזה. זה ענף שפורח כאן”.

פלג מדגיש את היתרונות בùwor “בכל רגע דברים משתנים באופן דרסטי. עוד לפני המלחמה בין רוסיה לאוקראינה נכנסו לסביבת שוק מאתגרת. זה התחיל כבר בשנה שעברה כשהתחלנו לראות את האינפלציה מטפסת. הרבה מזה קשור למגיפת הקורונה, בעיות בשרשראות האספקה ​​ושינויים בשוק העבודה – אבל גם לתגובת הממשלות לאירוע”.

“חשוב לזכור שדברים רבים השתנו בעקבות הקורונה, כמו הגדלת ההוצאה הממשלתית. ישראל, ארה”ב ומדינות אחרות נכנסו לגירעונות גדולים מאוד, שוק העבודה השתנה באופן קיצוני, בארה”ב היה גל גדול של התפטרויות מחברות, וכן אנשים שלא מוכנים היום לעבוד בכל שכר ורוצים לעבוד מהבית או בצורה היברידית”.

“בעקב “בשנים קודמות הם היו עסוקים בהורדת ריבית כדי להזרים נזילות לשווקים, ופתאום הם צריכים לשנות כיוון. הציפיות להעלאת הריבית, שהתחילו לטפס באמצע שנת 2021, התחילו להשפיע על מחירי הנכסים הפיננסיים.

בגלל הסחירות בשוק ההון icebrתאמה המידית של מחירי הנכסים הנסחרים למציאות המתהוה, הפגיעה שם היא הבולטת ביותר. זו הסביבה המאתגרת שאנו נמצאים בה כיום. יש צורך לùwor


Source: Maariv.co.il – כלכלה בארץ by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – כלכלה בארץ by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!