יועצת בכירה בבנק הפועלים מסבירה: מה חשוב לדעת על המשכנתאות?

חיפוש ומציאת דירה והגשת בקשה לקבלת משכנתה לצורך רכישתה הם לא רק הצעד הפיננסי המשמעותי ביותר בחייהם של רוב הזוגות הצעירים – הם גם יציאה למסע משותף בארץ לא מוכרת שעתיד לארוך 20 שנה ואף יותר. בתחילת הדרך, השאלות והתהיות רבות. למשל, איך נוכל לדעת כבר היום מה יהיו ches כנס ESches צאות שלנו בעוד עשור, לצורך פריסת התשלומים במסלול שמתאים לנורך לנורך פריסת התשלומים במסלול שמתאים לנורך לנורך פריסת התשלומים במסלול שמתאים לנורך? Was ist los? וכמה כסף לשים בצד לטובת הוצאות נלוות או בלתי צפויות?

צפויות?
“לפני הכל, הזוג הצעיר צריך להבין כמה הון עצמי יש לו, ולעשות אסיפה משפחתית כדי לדעת אם ההורים יכולים לעזור ולתת כספים וכמה”, מסבירה שרון גבע־מזרחי, מנהלת מחלקת משכנתאות בסניף נווה ים ראשון לציון בבנק הפועלים. “מעבר לזה, יש שורה ארוכה של תשלומים נוספים בנוסף למשכנתה שחייבים לקחת בחשבון. כל סעיף כזה יכול להתבטא בהוצאה לא מתוכננת של עשרות אלפי שקלים נוספים ואף יותר, ולכן חשוב שאותו זוג צעיר יכיר מראש וייערך לקראתם”.

Was?
“אחרי האסיפה המשפחתית והחישובים שלהם, כשהם כבר יודעים כמה כסף יש להם לטובת רכישת הדירה וההוצאות הנלוות, הם צריכים להגיש לבנק בקשה לאישור עקרוני של המשכנתה ולהצהיר על היכולות שלהם – כמה הון עצמי הם יכולים לגייס, מהי פריסת התשלומים שהם יוכלו לעמוד בה, אילו הלוואות ותשלומים נוספים יש להם מלבד המשכנתה ועוד. זאת מעין סימולציה, ועל פי הנתונים האלה נערכת בדיקה אם ניתן לאשר להם את הסכום ואת מסגרת האשראי שהם ביקשו. הרי אין טעם לרוץ ולחפש דירה בלי שהבנק בדק קודם את הנתונים שלכם ונתן לכם אישור עקרוני”.

כשהשמאי נכנס לעניינים

אחרי שהזוג הצעיר קיבל את האישור העקרוני למשכנתה, זה הזמן לצאת ולחפש ד. מצאתם? אהבתם את המחיר? בשלב הזה, סביר להניח שהבנק יבקש להזמין שמאי מטעמו כדי לאמוד את שווera הנכס את מצבו הפיזיזיזיז & ~ יש חריגות בנוכדבמבנ במבנapp כדapp כד anis כד כד & assi כד & כדarfessen. “השמאי גם יבדוק את מחירי השוק שלירות דומות בסביבה, כדי לוודא שאותותוג לא עומד לרכוש דירה במחיר לאיאלי לאוסה גבע־מזרחיפירי במחroh.

“במקרה כזה, הערכת השמאי יכולה לקבוע את אחוז המימון שניתן יהיה לקבל מהבנק כמשכנתה. אחוז המימון נקבע לפי הערכת השמאי או החוזה – הנמוך מביניהם. לצורך העניין – אם מדובר בדירה ראשונה של הזוג, המימון המקסימלי במקרה זה הוא 75%. אם השמאי העריך את שווי הדירה כנמוך ממחיר החוזה, נוכל להעמיד משכנתה בגובה 75% מהערכת השמאי. לדוגמה, אם הדירה עולה 1.7 מיליון שקלים, אבל השמאי העריך את העלות ב־1.6 מיליון שקל, הבנק ייתן 75% על 1.6 ולא על 1.7. חשוב מאוד שזוגות צעירים יידעו על המהלך הזה מראש וייקחו אותו בחשבון”.

כשמדובר בהוצאות הנלוות לרכישת דירה, יש צורך בהיערכות מוקדמת סביב סוגיות כמו שיפוצים, ביטוחים, מסים, תשלומים לעורך דין, מתווכים ושינויים במדד תשומות הבנייה (במידה שרוכשים דירה ישירות מקבלן).

זאת נקודה שמעסיקה את גבע־מזרחי וחבריה בתחום המשכנתאות: “מדד תשומות הבנייה עלה בצורה חדה בשנה־שנתיים האחרונות בגלל המשבר הכלכלי, הזינוק במחירי חומרי הגלם לבנייה והעיכובים בתעבורה הימית העולמית – וזוגות צעירים לא תמיד נותנים על כך את הדעת כשהם חותמים על החוזה” .

מה חשוב שיידעו?
“שהמחיר החוזי שעליו הם חותמים לא יהיה המחיר הסופי, ושאחת ההוצאות הכספיות הכי גדולות שיתווספו להם זו ההצמדה למדד תשומות הבנייה. עכשיו המדינה רוצה שההצמדה תהיה רק ​​על מחיר הבנייה עצמה ולא מחיר הקרקע, שזה מהלך הגיוני שירכך את הפגיעה בלקוחות. הרי הקבלן כבר רכש את המגרש. יש מקרים שבהם ניתן להקדים תשלומים לקבלן לקבלן לקבלןות ללקוח היא פחות חשיפה למדד למדדומות בנ & עב & תקצ & חדש & במ & במיב קש & חדש & במיב ר חדשר & במיב ר חדש & במ & במ00 עב & במ & במ & במ & במ & במ & במ & במ & במ & במ עבwor ר & במ & במ Oh תקצ & במ & במ00 עב & במ & במ Oh תקצ & במ & במ00 עב & במ & במ & במ Oh תקצ & חדש & במ & במ;

שרון גבע מזרחי (צילום: יחצ)

ילדים קטנים, הוצאות גדולות

אחת ההוצאות הנלוות שעלולות להפתיע את הזוג הצעיר קשורה לתחום הביטוחים – בין שמדובר בביטוח חיים עבור שני הלווים שלוקחים את המשכנתה, ובין שזה ביטוח של הנכס עצמו. את העלויות האלה, כך מציעה גבע־מזרחי, חשוב לבדוק לפני לקיחת המשכנתה כא. “במידה ומצבו הרפואי של הלקוח הוא מורכב, זה בהחלט עלול לייקר לו את הפרמיה”, מסבירה גבע־מזרחי.

“גם זוגות בגילי 40 פלוס שרוצים לקחת משכנתה, צריכים לקחת בחשבון שפרמיות הביטוח שלהם יכולות להתera עם שנ anis שהם צרauber כ כבר הapp1 ה הanten ה הanten ה הanten ה → ה → ה ה ה pfer כבר ה ה ה ppe & arfם ה ה ה pfer כבר ה ה ppe & ppe ה ה ה ppe & arfם ה ה ה pfer.

” שם ייערך הבירור המעמיק של מכלול הנתונים. לדוגמה, ידוע שלזוגות עם ילדים קטנים יש בטוח הקצר הוצאות גדולות במיוחד, שאותן צריך להביא בחשבון. אז גם סוגרים את מסלולי ההחזרים וגובהם.

“זה שלב שלוקח זמן, וחשוב שהלקוחות יידעו על כך – מדובר בהכנה של מסמכים וביטוחים, שיעבוד הבית וכדומה אומרת גבע־מזרחים. “בהמשך, צריך להתנהל לפי השינויים בשוק הדיור וגם בנתוני הלקוחות. אפשר למשל לעשות בעתיד מיחזור משכנתה ולשנות את המסלול, שהרי לכל מסלול משכנתה שהם יבחרו יש את הניואנסים ואת נקודות היציאה שלו. בכל מקרה, מומלץ שהתשלומים השונים של הזוג הצעיר – כולל המשכנתה, ההוצאות הנלוות וההלואות – לא יעברו אתול ה־ 30% מההכנסות המשותפות שלול ייתכן שמינסה להחזיר יה עשוי עם שמה & לvon לה & arf קשה, י עםauber עםהזמן לurfanis בפנה & בפנauber בפנים מזה, עם עםהזמן לurfanis בפנה & &;

חמש נקודות:

1. הערכה נכונה של ההכנסות והוצאות בהוה ובעתיד היא קריטית מבחינת תכנון המסלול היא קריטית משכנתינת משכנתappes.
2. מעקב ותכנון מראש של ההוצאות הנלות דוגמת מדד תשומות הבניanten, דמי תיוך ושיפוצים שרוצים לעשות בנכס החדש, מנעושה עוגמת שרים לעשיד.
3. קחו בחשבון שעם השנים מחירי פוליסות הביטוח עשויות לעלות, בהתאם לנתונים אישים כגון גיל מצב בריאותי.
4. הזמנה של דוח שמאות לפני חתימת החוזה יכול במקרים מסוי & מ להביא להורדת שוי הנכס ואת גובה המשכנתה שניתן לקבל לקבל לקבל את את גond.
5. בחירת מסלול התשלומים צריכה להתחשב גם בעליות אפשריות של ריבית הפריים והמדד, ולכן מומלץ לתכנן החזר סולידי של עד 30% מהכנסות ז & זhaltung.

“מעריב” ובנק הפועלים בסדרת מדורים חדשה, שמטרתה לספק ידע וכלים להתנהלות פיננסית נכונה ומתוכננת בצומתי icerecht מדי שבוע, בשיתוף עם מקצוענים מובילים בתחומם, נציג ידע, כלים וטיפים להתנהלות כלכלית בתחומים שונים, ובהם ניהול תקציב משק הבית, השקעות, פנסיה ועוד, תוך סקירת המגמות הבולטות והחשובות בתחום.

הבהרה: האמור לעיל מהוה מידע והסבר כללי בלבד אשר אינו מהוbr aß יעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות אות אדם & אדם & אדםwor. הבנק אינו יועץ מס.


Source: Maariv.co.il – כלכלה בארץ by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – כלכלה בארץ by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!