חיים רמון מעריך: זה המועד שבו ישראל תלך שוב לבחירות

Jahr 4000: השר והמשנה לראש הממשלה לשעבר, חיים רמון, שוחח הבוקר (חמישי) עם בן כספית וינון מגל ב-103FM והתייחס להתפתחויות הדרמטיות בחקירתו של עד המדינה, שלמה פילבר: “יש שתי אפשרויות – או שבפרקליטות יושבים אנשים לא רציניים, לא מקצועיים, חובבנים שעושים טעויות נוראיות או שהפרקליטות יושבים אנשים מאוד מתוחכמים שהבינו שבלי שוחד התיק יהיה לא חזק או חלש, ואז “

לחצו כאן וקבלו את עיתון מעריב לחודש מתנה למצטרפים חדשים>>>

“עד המפתח נתן ארבע גרסאות, אחת ברשות לניירות ערך, אחת במשטרה, אחת בחקירה הראשית ואחרת בחקירה הנגדית. על פי ארבעתן ברור שהעד הזה משקר, הוא משקר בצורה טוטאלית והדבר הכי מכריע שעל פיו יקום וייפול התיק בפרשת השוחד, אין לו ידיים ואין לו רגליים. מה שאני בוחר, יכול להיות שמישהו יבחר אחרת, שבפרקליטות קרה מה שאמר ב־2004 מני מזוז, שהוא מצא מדיניות של סימון מטרות וגיוס עמדות. זה מה שקרה בפרשת השוחד בתיק הזה, היה סימון מטרות”, הוסיף.

לדבריו, “הגרסה שהייתה ברשות לניירות ערך הוא העיד עליה והיא הייתה שונה מהגרסה במשטרה. הגרסה בחקירה הראשית הייתה שונה ואני בא ואומר, הרי אתה יודע שכדי להכריע בתיק שוחד העדות צריכה להיות מעבר לכל ספק סביר ובתיק הזה מספיר שפילבר אחרי פגישות האיכון שהמשטרה והפרקליטות לא עסקו בה, וזה לא הפגם היחיד שהתגלה בתיק, הרי ברור. ואני בא ואומר, לדעתי היה פה מה שאני קורא תופעת ליאורה גלט ברקוביץ’, הייתה פרקליטה ב־2003 שהחליטה ששרון לא בא לה טוב והיא צריכה לשכנע את הציבור שהוא מושחת ושאסור להצביע עבורו “.

“התופעה הזו לא נכחדה, חלק מהפרקליטים עשו מעשה ליאורה גלט ברקוביץ’ והם הבינו שבלי שוחד, זו דעתי, הפגיעה בנתניהו לא תהיה מספיק טובה כדי שיאבד את השלטון. לדעתי, כתוצאה מעבירת השוחד שאני מכיר, שלושה ארבע המנדטים לפחות, לא הצביעו בעד מישהו שהוא נאשם בשוחד ויש להם השקפת עולם ימנית. אני מניח שאם זה היה רק ​​מרמה והפרת אמונים זה לא היה קורה. לכן, נתניהו לא הגיע ל-61. אני חשבתי שנתניהו צריך לעזוב את השלטון, שצריך שזה יהיה בקלפי ולא דרך חקירות ובתי משפט. לùwor

שלמה פילבר (צילום: ראובן קסטרו, וואלה!)

בהמשך, התייחס רמון גם למשבר הפוליטי ועל הודעת רע”מ על חזרתה לכנסת ולקואליציצ: יציאה של רע”מ כרגע מהקואליציה זה הודאה בכישלון והיא תשלם על זה מחיר בקלפי. לכן מנסור עבאס אמר ‘במצבי היום אני מעדיף לתת צ’אנס שאולי כל ההתחייבויות של הממשלה שהבטיחו לו התקיימו ואז אני אהיה במצב יותר טוב ואם לא אני לא אהיה במצב יותר גרוע ‘. במהלך 2022 היא תיפול ואנחנו נלך לבחירות”.

בסיום, העריך רמון כי לנתניהו יהיbr. הייתה ירידה של 3-5 אחוז, אם הוא יצליח להביא אותם לקלפי יש לו סיכוי לעבור 61 עד עד & אם app הlassen אם הוא לא יגיע ל-61 אני מניח שזה יהיה סוף דרכו הפוליטית”.

סייעה בהכנת הכתבה: שני רומנו 103fm


Source: Maariv.co.il – פוליטי – מדיני by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – פוליטי – מדיני by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!