המשק הישראלי יישאר עם התרומה של מציאת הגז הטבעי לעשרות שנים

1. אירועים משמעותיים שהתרחשו השבוע בתקשורת הכלכלית:

“דה מרקר” יצא בכותרת ראשית על הנתון המדהים שפרסמה רשות הגז הטבעי, שלפיו החיסכון למשק בעקבות שימוש בגז הטבעי עמד על כ- 65 מיליארד שקל – רק בשנת 2021 בצדה של הכותרת טור של עורכי העיתון המכים על חטא על הקמפיין האלים שלהם נגד מתווה הגז ותומכיו, שגידף אותם בשם “מושחתים” ואת מתווה הגז כ”שוד הגז”.

שלי יחימוביץ‘, פוליטיקאית בדימוס, כתבה פוסט המודה בטעויות הכלכליות שלה על מתווה הגז, באמירות המגוחכות שלה על להשאיר את הגז באדמה ועל האשמותיה שמדובר ב”שחיתות“ שצריכה להגיע לחקירת משטרה. קרן נויבך, עוד קמפיינרית אגרסיבית נגד מתווה הגז, פתחה את תוכניתה בתאגיד השידור (כאן ב ‘) בתועלת המשקית האדירה של השימוש בגז טבעי (היי, אלה הרי החיים עצמם!) ומיד לאחר מכן העלתה לראיון את שלי יחימוביץ’, בסגנון „סליחה, טעינו”.

טוב, מובן שכל האירועים הללו לא התקימו ולא יתקימו לעולם והם פרי מוחי הקודח והפורח. ” “

ואלה העובדות: הכותרת הכלכלית של השבוע היא שעל פי הערכת רשות הגז הטבעי, החיסכון המשקי בעלויות אנרגיה בשנים 2014 – 2021 הנובע משימוש בגז טבעי במקום בדלקים אחרים במשק האנרגיה מוערך בכ- 116 מיליארד שקל (!). ” עיקר החיסכון הוא בסקטור החשמל ומוערך בכ־ 81 מיליארד שקל והיתרה, בסך כ־ מיליארד שקל, מקורה בחיסכון בסקטור התעשיartebr.

” חישוב החיסכון הכלכלי נעשה על בסיס ההנחה שללא מציאת הגז הטבעי היה צורך בהקמת תחנות כוח פחמ פחמות חדשות בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך בורך ב חדשות מזlassen בס כוח פחמ פחמ פחמ פחמmögen צורך חדשות ב מז & app בס כ פחמhaltung צ פחמ פחמ morgen

לחיסכון המשקי נוספים עוד היבט צרכני חשוב: ריסון מחירי החשמל לאזרחים, שהיו אמורים להיות כפול כפauber. אז ככה: אני מבין שכותרות על סלמונלה בשוקולד של עלית יותר מושכות את תשומת לב, אבל בלי לזלזל, באמת בלי לזלזל, האירוע הזה ידעך מהר מאוד וגם נופח מעבר לכל פרופורציה – והמשק הישראלי יישאר עם התרומה הענקית של מציאת הגז הטבעי, מדי יום, מדי שבוע, מדי חודש, מדי שנה – לעשרות השנים הבאות.

2. ” אני מניח שהאזרח הממוצע לא מכיר דיו את “ועדת שטרום”, אז נעשה לו היכרות קצרה עם הוועדה, ממש בקליפת אגוז: זה תמיד מתחיל עם כותרות מפוצצות ובשורות צרכניות נפלאות – עוד רפורמה שתעבוד לטובת הצרכנים ותוזיל עבורם מחירים. “

טוב, לא הגענו לגיהינום, אבל בהחלט הרגולטורים השיגו את המטרה ההפוכה. הרי בסופו של דבר כולם רוצים תחרות וכולם רוצים שתחרות תוזיל מחירים לצרכנים, הבעיה היא אחרת לגמרי: אלה שמעולם לא ניהלו חנות מכולת בטוחים שהם יכולים לנסח כללים ולקבוע הסדרים, לחלק את הקלפים מחדש ולייצר מגרש משחקים חדש כדי “לאלץ” את השחקנים החדשים והישנים לרקוד לפי החליל שלהם. הם יוצאים בהכרזות בומבסטיות על “טובת הציבור” ו”ensצרכן במרכז “ואפילו” למען הדמוקרטיה ” – ומתבטאיה בנחרצות ומתוך שכנ & עמauber.

3. את ועדת שטרום הוביל ד”ר דרור שטרום, בעל רקורד עשיר כרגולטור ורקורד עשיר וממש לא מוצלח כרפורמטור (ועדת בכר) המוטו שלו, לזכותו, היה אחיד. אם נכפה על הבנקים מכירת נכסים אז יבואו המשיחים התחרותיים, רצוי מחו”ל, וינערו את הבנקים מרבצם כדי לייצר תחרות לחיים ולמות שתהפוך את הזירה הבנקאית לגן לצרכנ לצרכנים.

על הכוונת היו הפעם שתי חברות כרטיסי האשראי של הפועלים ולאומי, ישראכרט ולאומי קארד מחבר קארד קארד & אם מקס מקס מקס מקסvor של מקסהן שלהן שלהן שלהן ל ל recht. לאומי קארד נמכרה לקרן ורבורג פינקוס, ישראכרט “הופרטה” למעשה דרך הבורסה. מלכתחילה היה ברור שתחרות כבר לא תהיה פה. קרן ורבורג פינקוס – קרן השקעות ותיקה עם תיק השקעות בסקטור הפיננסי, היא שקע שקעות מהגדול ת בע בע בע בע לא לא לא לא לא לא משק משק משק משק משק משק משק משק משק כז כז ה ה ה ה ה ה ה ה ה ה ה ide ה הeste היא קרן שהמטרה שלה היא אחת ויחה: לעשות סיבוב כמה שיותר מהיר וכמה שיותר רוח & ס & ס & asse מחroh לצרכנ בדרך ה ה ה & haltung לעל & Morgen לעל & לעל & לעל & לעל;

ההצהרות הפופוליסטיות בזמנו על “שחקן חדש שיחולל תחרות בענף” ועל “שבירת מונופול הבנקים”, ו”התחרות תיטיב עם העסקים הקטנים שסובלים ממחנק אשראי“, היו לקוחות מעולם האשליה והדמיון והרבה פחות מעולם המציאות. והנה, שלוש שנים בלבד לאחר שקרן ורבורג פינקוס נכנסה בקול תרועה רמה, היא הודיעה לפני כשלושה שבועות על מכירת מקס לקבוצת כלל החזקות ביטוח ברווח ממש סולידי. אז מה הועילו חכמים בתקנתם?

4. ” ” כלומר, בזמנו למעשה נחסמה האופציה לגופים כמ

” החלומות ice br.
וראו זה פלא: אחרי ששטרום אסר על גופים כמ לשיטתו, כך יתגבש גוף חוץ־בנקאי חזק מול הבנקים (“כניסה של גוף מוסדי גדול לתחום האשראי החוץ־בנקאי
זאת התפתחות חיובית”).

הפליק פלאק המרשים הזה מדהים בעיניי. ” הן חלשות יחסית, אין להן הון עצמי גבוה ואין להן תשתית לכך. שטרום אמר אז בעצם, מה פתאום? חברות כרטיסי האשראי חזקות והן יכולות גם יכולות. “

” מתן אשראי זה על הדרך, זאת תוספת, אבל בהחלט לא ליבת העסקים שלהן. וכרגע יש שלושה גופים בלבד בתחום הסליקה – ישראכרט, מקס וכאל.

דרור שטרום (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

תסריט ריאלי לעתיד: חברות הביטוח המתחרות רא חברות כמו הראל ביטוח והפניקס עשויות להציע לדיסקונט, בעלת השליטה בכאל, לרכוש את חברת כרטיסי האשראי שלהן (בלאו הכי דיסקונט רוצים כנראה להיפטר מהחברה) או שחברת ביטוח אחרת תרכוש 20% ממניות ישראכרט בבורסה כגרעין שליטה. “

שוב עולה התהייה: מה הועילו חכמים בתקנתם? ” ריכוזיות, השם האהוב של שטרום על אוהדיו, מוחלפת בריכוזיות אחרת. נשארנו עם א

שטרום מקווה עכשיו שחברות הביטוח, במקרה של מקס כלל כלל era, יעמידו מקורות אשראי לחברות כרטיסי האשראי והנה, תבוא עלינו הברכה וwor. ” “

” נחיה ונראה איך העניינים יתגלגלו, אני מניח שתחרות כבר לא תצמח מזה.

5.” מה יצא להם מכל זה? נאדה. מצבם בהחלט לא השתפר, אלא אף הורע במקטעים מסוימים (מבחינת עליית ריביות). מי הרוויח? שטרום הרוויח הרבה ראיונות מלטפים והרבה כותרות מפרגנות, וגם חוזי ייעוץ מהסקטור הפרטי כמי שנחשב שיוצא ובא במסדרונות הרגולטורים -.. במיוחד לאחר ששימש כיו”ר רשות ההגבלים העסקיים (רשות התחרות היום) לאומי והפועלים הרוויחו יחסית יפה ממכירת לאומי קארד וישראכרט כמה עיתונאים הרוויחו את יומם במאמרים משולהבים על תחרות שתהפוך אותנו למאושרים ולמעושרים.

שמעתי את עדותו הקצרה של שטרום בתיק 4000. הוא הופיע שם כעד תביעה על י יועץ לבזק מתהליך מיזוג בזק־יס. שטרום ייצג בעדותו את עמדת בזק נאמנה ובסך הכל תמך בה. בדמיוני הייתי רוצה לראיין אותו על מיזוג בזק-יס, על מה באמת הוא חושב על התהליך הרגולטורי שהוא חווה מבחוץ כנציגה של בזק – אבל יש לי תחושה עמומה ששטרום יסרב לראיון ויתעקש לא לחשוף את צפונות לבו על התהליך. ראשית, כי זה יזיק לתדמיתו כ”אביר” הצרכנים, זה יציב אותו בצד ה”לא נכון”; שנית, כי זאת עלולה להיות עדות לא נעימה על דרך החשיבה העקומה של רגולטורים עם תחושת כוח בלתי מוגבלת את פנוק שurfם ם ם ם בלת &;, סדר סדר מ & & ust סדר את & עמ morgen. כלומר, בין היתר, עדות על עצמו.

6. אז מה הפתרון? באופן כללי, ואני מדגיש זאת שוב ושוב, הצרכן ימשיך ליהנות, גם בסקטור הבנקאי־פיננסי מהכוח התחרותי של החידושים טכנוגים תחר במערכת במערכת במערכת במערכת במערכת של. ראינו זאת באפליקציות התשלומים, באפשרויות המסחר ועוד. חבל שהפקידים מתעקשים לא להבין שההתקדמות הטכנולוגית תמשיך להיות חשובה לעסקים ולצרכנים גם בעתיד, ושכל פריצת דרך משפרת את מצב הצרכנים, חוסכת עלויות (וגם זמן ששווה כסף) ומסירה חסמים – הרבה יותר מכל צעד של רגולטור כזה או אחר.

מעבר לכך, לפחות בתחום ההשקעות והחיסכון ארוך הטווח, התחרות על התשועות התשועות על התשועות. כשוועדת בכר נולדה, לפי כ־ 17 שנה, מעטים הכירו בתי השקעות כמו אלט תראו לאן הם הגיעו. הציבור זיהה מי מנהל השקעות טוב יותר לאורך זמן – בקיצור, תכירו, קוראזם ל.


Source: Maariv.co.il – כלכלה בארץ by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – כלכלה בארץ by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!