הבית האופטימי: עיצוב מתחיל בסידור נכון

“הבית שלנו הוא במידה רבה שיקוף של עצמנו, ואם אנחנו חיים עם עוד אנשים, הוא כמו בבואה של המשפחה שאנחנו – עניין פרטי שחשוף לעין כול. יש את מי שנולדו מסודרים, אבל אנשים שלא נולדו “סדרנים”, לא למדו בשום מקום לסדר.

כמו בכל הרגל חדש שאנחנו רוצים להכניס לחיים, השלב הכי קשה הוא הפהוור ממי תנועה יוצרת תנועה, זכרו את זה. ברגע שמתחילים לסדר, אפילו משהו קטנטן, יותר קל להמשיך משם. אני יודעת על עצמי שכשקשה לי לùwor ” ”

אני מציעה להתחיל במשהו קטן, משהו שלא יהיה קשה להתחייב אליו, שדורש מעט זמן בכל זאת מאפשר להתנסות בכלי הסידור.

עיצוב: שירלי אבנון קרייזל (צילום: עדי אקשטיין)

אחסון הוא אגרנות בתוך ארון

” אבל כמעט בכל המקרים הבעיה היא לא מעט מדי מקומות אחסון. הבעיה היא מספר החפצים הגדול.

כדי לעשות סדר אמיתי, צריך להיפרד מחפצים, לשחרר אותם. ”

” זה פשוט לשים את הבלגן בתוך ארון.
ואם לפרק את זה עוד קצת, זוהי למעשה דחיינות (אני לא מחליטה כרגע לגבי החפץ הזה) משולבת באגרנות (אניס בעצם משחררת אותוש & באגרנvon לה ליס & ליס עליס ליס & לurf ליס ל & לurf ליס ל & ליס ליס & לה ליס על עלים & באגרנvon לה ליס על על & לauber לה ליס על על & באגרנauber לה ליס על על & באגרנauber.

הארגזים האלה ששמתם אצל ההורים שלכם? גם הם לא צריכים אותם שם.

עיצוב: שירלי אבנון קרייזל (צילום: עדי אקשטיין)עיצוב: שירלי אבנון קרייזל (צילום: עדי אקשטיין)

יותר חשוב לזרוק מאשר להחליט איפה לשים את הדברים

המשימה הכי גדולה שלכם בלעשות סדר היא להיפטר מחפצים. שאלות כמו „איפה אני אשים את זה?“, „האם במגירה הזאת או בארון הזה? או “אין לי בכלל סלסילות, אולי אקפוץ למקסוק לרכוש לי כמה” – כל אלה הן הסחות דעתהדבר עצמו.

זה הזמן להתחיל לאמן את שריר קבלת ההחלטות. ” זה כמו “שוונג” של ריצה: אם פתאום נעצור או אם דעתנו תוסח, יהיה קשה מאוז ווז לח. לכן השאלה “איפה לשים” היא פחות חשובה. ” תמיד אפשר להזיז אחר כך את תכולת המגירות ממקום למקום או לשדרג לסלסילוו תות. כרגע, בשלב סידור העומק הראשוני, הפעולה החשובה שבה מתמקדת האנרגיה שלכם היא לבחור רק מה אתם רוצים להשאיר.

מה זה אומר להתחיל בקל ובקטן?
הרעי אם תרגישו שהצלחתם, יבוא לכם להמשיך ולעשות עוד”.

הבית האופטימי.  מתוך הספר (צילום: רוני כנעני)הבית האופטימי. מתוך הספר (צילום: רוני כנעני)

5 המלצות לסידור נכון של הבית

1. מה לעשות עם הפריטים הישנים? לרבים מהפריטים שצברנו יש ערך סנטימנטלי רב עבורנו ואנו מתקשים להיפרד . אנחנו נוטים להאמין שבבוא העת, מי מבני המשפחה שלנו יעשה בהם שימוש. המציאות מוכיחה שבפועל הם יבקשו מכם לשמור רק דברים בודדים ובעלי ררך עב. “

2. איך למיין מסמכים? הכלל פשוט: תדפיסי בנק ומשכורות כן, חשבונות לא. ” לאחר שלוש שנים, ניתן בהחלט להשליך אותם אל פח מחזור הנייר. לעומת זאת, הבנקים גובים כסף על הנפקת הצהרות על מצב החשבון שלכם, לכן מוטב לשמור על המידע שברשותכם ולצמצם את הצורך בביקור בסניף הבנק שלכם. גם על המשכורות חשוב לשמור למקרה שיעלה הצורך להציג הוכחת הכנסה מול החת

3. מה לעשות עם ארון מלא בבגדים ישנים? “המכה הקשה” ביותר נופלת על ppe בגד & שכבר מתא מתאימים לנופלת בין אם מ & מו בין בגלל בגלל סגנ ppe ה & מן מן מן מן מן מן מן מן מן מן מן מן מן מן מן &vor א בב ב בגלל בגלל & מן מן מן מן מן אנellt אנ מן מן מן מן & &urchmung. כלל האצבע הפשוט אומר שאם חלפה יותר מחצי שנה לא לבשתם את הבגד, סביר שכבר לא תלבשותו יותר.

4. איך לסדר את המגירות? מגירות הבית הם ממלכתם של חלקי האלקטרוניקה והכבלים השונים. אלו, עטופים בניילונים קטנים או משוחררים ומסובכים זה בתוך זה. כמו כן, כל המטענים והמחברים שאנו מלקטים, מוצאים את עצמם בדרך כלל דחוקים לתוך מגירה ללא דורש. לכן שמרו רק את מה שתקין ומתאים למוצרי האלקטרוניקה שברשותכם.

5. מה לעשות עם כלי מטבח ותבלינים בארונות? במשפחות רבות נשמרים סטים שלמים של סירים לגיבוי, תבניות וסכו”ם שמעולם לא נפתחו. לכן סידור הבית תמיד כרוך במידה מסוימת של חרדה שמא יזרקו בשוגג פריטים חשובים. אך יש לזכור שמרבית כלי המטבח ניתנים לרכישה בקלות ובמחיר זול יחסית, כך שאין טעם לאגור פריטים שישבו בארונות או בבוידעם ללא כל דורש. מוטב לשמור רק את מה שהנו בעל שימושי וכמובן בעל ערך. גם בארון התבלינים כדאי לעשות סינון, תוקפם של רוב התבלינים פג בתוך כשנתיים, כולל תבלינים טחונים ועשבי תיבול מיובשים. לאחר מכן, הם מאבדים מטעמם העז, צוברים לחות ומושכים מזיקים.

שירלי אבנון קרייזל היא מעצבת פנים ומסדרת בתים ובעברה מרפאה בעיסוק ומנחת קבוצות פסיכודרמה, מחברת הספר “הבית האופטימais”. ענבל שחם-גליק היא הבעלים של חברת “בא – לי סדר”


Source: Maariv.co.il – סגנון-לייף סטייל by www.maariv.co.il.

*The article has been translated based on the content of Maariv.co.il – סגנון-לייף סטייל by www.maariv.co.il. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!